საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროფესიული განათლების დეპარტამენტის ორგანიზებით, საქართვლოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი, დუალური განათლების მიმართულებით გერმანელ პარტნიორებს შეხვდა.
სამუშაო შეხვედრაზე, ბავარიის მევენახეობისა და მებაღეობის ინსტიტუტთან თანამშრომლობის მიმართულებები და სხვა საკითხები განიხილეს. თანამშრომლობის სურვილი საქართველოს განათლების სამინისტროსა და ბავარიის მთავრობას შორის ოფიციალური წერილებით იქნა გამოხატული.
შეხვედრას ბავარიის მევენახეობისა და მებაღეობის ინსტიტუტის პრეზიდენტსა და დელეგაციასთან ერთად, GIZ -ის კერძო სექტორისა და პროფესიული განათლების პროგრამის რეგიონალური დირექტორი კატია კამერერი და ამავე პროგრამის მენეჯერი იოჰემ თაისი ესწრებოდნენ.

Meeting with the president of Bavarian State Institute for Viticulture and Horticulture
The vocational education department of the Ministry of Education and Science organized a meeting of the first deputy minister Ketevan Natrashvili with German partners in dual education direction.
The meeting participants discussed the issues of cooperation with the Institute for Viticulture and Horticulture. The wish for future cooperation was expressed in a written form by Georgian Ministry of Education and Science and Bavaria authorities.
Alongside with the president and a delegation of Bavarian State Institute for Viticulture and Horticulture, regional director of GIZ private sector and vocational education program, Katya Kamerer and the program manager Ioham Tais also attended the meeting.   .