ადამიანური კაპიტალის განვითარების საკოორდინაციო ჯგუფის შეხვედრა
მიმდინარე რეფორმებისა და განვითარების საჭიროებების შესახებ დონორი ქვეყნებისა და ორგანიზაციებისთვის ინფორმაციის თანმიმდევრულად მიწოდების, ასევე, სახელმწიფო უწყებების ინიციატივების რეალიზებისა და საგარეო დახმარების რესურსების მობილიზების ხელშეწყობის მიზნით, საქართველოს მთავრობა მართავს თემატური საკოორდინაციო ჯგუფების შეხვედრებს. აღნიშნული შეხვედრები წარმოადგენს, პრემიერ-მინისტრის ხელმძღვანელობით გამართული დონორების ყოველწლიური საკოორდინაციო ფორუმის გაგრძელებას.  საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის ორგანიზებითა და დახმარებით ყოველ წელს ტარდება 6 თემატური საკოორდინაციო შეხვედრა. ესენია:
• ეკონომიკური ზრდა
• ადამიანური კაპიტალის განვითარება
• კანონის უზენაესობა
• კარგი მმართველობა და საჯარო სექტორის რეფორმა
• სოციალური კეთილდღეობა
• ეროვნული რესურსების მდგრადი გამოყენება
მიმდინარე წლის 10 ნოემბერს სასტუმრო რუმს თბილისში გაიმართა საკოორდინაციო შეხვედრა, რომელიც მიეძღვნა ადამიანური კაპიტალის განვითარების საკითხებს. შეხვედრას თავმჯდომარეობას უწევდნენ ქეთევან ნატრიაშვილი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე და დანიელ ჰაასი,  გერმანიის საელჩოს ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი.
შეხვედრაზე განხილული იქნა ისეთი თემები, როგორიცაა საგარეო დახმარება ადამიანური კაპიტალის განვითარებაში, მიღწევები და გამოწვევები განათლების სფეროში, ინკლუზიური განათლება ყველასთვის, უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების მხარდაჭერა, შრომის ბაზრის ანალიზი, დასაქმების პოლიტიკა, პროფესიული განათლების განვითარება, არაფორმალური განათლება, საერთაშორისო განათლების ცენტრის სტიპენდიები და სხვა მასთან ასოცირებული საკითხები.

Meeting of coordination group of human resource development
Georgian government is holding meetings of coordination groups to deliver information to donor countries and organizations regarding ongoing reforms and development needs, as well as to facilitate implementation of state structures’ initiatives and mobilization of foreign aid resources. The above-mentioned meetings continue the tradition of annual coordination forum of donors led by the PM. 6 coordination meetings are annually organized by the Georgian government administration. The topics of discussions are:
• Economic growth
• Development of human resources
• Rule of law
• Good governance and public sector reform
• Social welfare
• Steady use of national resources
On November 10, 2017 hotel Rooms Tbilisi hosted a coordination meeting on human resources development issue. The meeting was led by Ketevan Natriashvili, the first deputy minister of education and Daniel Haas, head of economic cooperation and development department of the German Embassy.
The meeting participants considered the issues like foreign assistance in the development of human resources, achievements and challenges of education sector, inclusive education for everyone, support for higher education and science, labor market analysis, employment policy, development of vocational education, informal education, scholarships of international education center and other related issues.