მოსწავლეებში შრომითი უნარების განვითარებისთვის ახალი პროგრამა ამოქმედდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, პროფესიული და ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების თანამშრომლობით, სკოლის მოსწავლეებში შრომითი უნარების განვითარების პროგრამას ახორციელებს, რომლის საფუძველზეც, მოსწავლეებს საშუალება აქვთ  მოსინჯონ სხვადასხვა პროფესია, დაეუფლონ და განავითარონ საჭირო საბაზო უნარები.   პროგრამა საშუალებას აძლევს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს გაერთიანდნენ და თანამშრომლობის გზით, ჩვენი მოსწავლეების სასკოლო ცხოვრება გახადონ უფრო საინტერესო და მრავალფეროვანი.
შრომითი უნარების კურსს ტანსაცმლის მოდელირებასა და სურსათის უვნებლობის საკითხებში დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი, თბილისის 51-ე საჯარო სკოლაში დაესწრო და მოსწავლეებს გაესაუბრა.
პროექტი ემსახურება სკოლის მოსწავლეებში პროფესიული პროგრამების შესახებ ინფორმირებულობის გაზრდასა და პროფესიული განათლების პოპულარიზაციას.   პროგრამაში მონაწილეობა არის ნებაყოფლობითი და მასში ამ ეტაპზე ჩართულნი არიან საჯარო სკოლების   VII, VIII და IX კლასის მოსწავლეები.
მოსწავლეებში შრომითი უნარების განვითარების კურსების განხორციელებისათვის, კონკურსის საფუძველზე შეირჩა 200 პროექტი, რომელიც განხორციელდება 138 საჯარო სკოლაში. შესაბამისად შრომითი უნარების განვითარების გაკვეთილებში/კურსებში ჩაერთვება 3306 მოსწავლე.

New Program has been launched for Development of Labor Skills in Pupils
The Ministry of Education and Science of Georgia, in cooperation with the vocational and general educational institutions, implements a labor skills development program in the school pupils, on the basis of which the pupils will have the opportunity to study different professions, learn and develop the necessary basic skills. The program enables the educational institutions to get united and to collaborate through making school life of our pupils more interesting and varied.
Today the First Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Ketevan Natriashvili attended the labor skills training in modeling and food safety issues in №51 Public School of Tbilisi and talked with the pupils.
The project serves to increase awareness of vocational programs in school pupils and popularization of vocational education. Participation in the program is voluntary and at this stage the pupils of VII, VIII and IX grades of public schools are involved in it.
For implementation of the labor skills development courses in the pupils, 200 projects were selected based on the competition, which will be implemented in 138 public schools. Accordingly 3306 pupils will be involved in the lessons / courses for development of labor skills.