საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მიხეილ ჩხენკელის ინიციატივით, ბავშვთა ფსიქოლოგებთან და განათლების საკითხებზე მომუშავე ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან გაფართოებული შეხვედრა გაიმართა.
დარგის სპეციალისტებმა გამოთქვეს მოსაზრებები სკოლებში ძალადობის პრევენციასა და კრიზისული სიტუაციების მართვასთან დაკავშირებით. ამასთან, დაისახა მომავალი თანამშრომლობის სამოქმედო გეგმა.
გადაწყდა, რომ ძალადობისაგან თავისუფალი სასკოლო გარემოს განვითარებისა და თითოეული ბავშვის უსაფრთხოების დაცვისათვის, სხვადასხვა ორგანიზაციებმა და უწყებებმა კიდევ უფრო კომპლექსურად და შეთანხმებულად იმუშაონ.
სპეციალისტებისგან შემდგარი ჯგუფის თანამშრომლობა სამინისტროსთან პერმანენტულ ხასიათს მიიღებს. უახლოეს პერიოდში პირველი კონკრეტული ნაბიჯები გადაიდგმება და სკოლებში საჭიროების შესაბამისი ღონისძიებები განხორციელდება.

Workshop with Psychologists
An extended meeting was held with the children psychologists and organizations working on educational issues with the initiative of the Minister of Education and Science of Georgia Mikheil Chkhenkeli.
The field specialists expressed their opinions about prevention of violence in schools and management of crisis situations. In addition, the action plan of future cooperation was defined.
It was decided, that the various organizations and agencies work in a more complex and concise manner to develop a school environment free from violence and to protect each child’s safety.
Cooperation of the team of specialists with the Ministry will get permanent character. The first steps will be taken and the appropriate measures will be implemented in schools in the nearest future.