2010 წლის საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადებისთვის მზადება დაიწყო
საერთაშორისო ოლიმპიადებისთვის პირველი შესარჩევი ტურები მათემატიკასა და ფიზიკაში თბილისის №98 საჯარო სკოლაში  შემდეგი განრიგით გაიმართება: მათემატიკასა და ფიზიკაში I და II ტურები: 1 და 2 მაისი. III და IV ტურები  -  12 და 13 მაისი;
2010 წლის საერთაშორისო ოლიმპიადებზე საქართველო დელეგაციებს შემდეგ სამ დისციპლინაში  წარადგენს:
• ფიზიკის 41–ე საერთაშორისო ოლიმპიადაზეზე, IPHO 2010 (ხორვატია, ქ. ზაგრები, 17–25 ივლისი) გუნდის წევრთა რაოდენობაა - 5 მოსწავლე;
• მათემატიკის 51-ე საერთაშორისო ოლიმპიადაზე IMO 2010 (ყაზახეთი, ქ. ასტანა, 2–14 ივლისი) გუნდის წევრთა რაოდენობაა - 6 მოსწავლე;
• ინფორმატიკის 22-ე საერთაშორისო ოლიმპიადაზე IOI 2010 (კანადა, ქ. ვატერლოო, 14–21 აგვისტო) გუნდის წევრთა რაოდენობაა - 4 მოსწავლე.
საერთაშორისო ოლიმპიადებზე საქართველოს  ნაკრების წევრების შერჩევასა და მომზადებას საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი განახორციელებს
ყველა საგანში, შესარჩევ ტურებზე, მოსწავლეთა რეგისტრაცია დაიწყება 9:00 საათზე ტურების ჩატარების ადგილას. რეგისტრაციის დღეს თითოეულმა მონაწილემ თან უნდა იქონიოს დაბადების მოწმობა ან პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტი.
წელს, პირველად, ქართველი დამკვირვებელი  ბიოლოგიის საერთაშორისო ოლიმპიადაზე, კორეის ქალაქ ჩანგვონში გაემგზავრება. ეს შესაძლებლობას მისცემს ქართველ მოსწავლეებს მომავალში მონაწილეობა მიიღონ ბიოლოგიის საერთაშორისო ოლიმპიადებზეც.
2009 წელს ჩვენმა მოსწავლეებმა მოიპოვეს:
• სამი ვერცხლის და ორი ბრინჯაოს მედალი  მათემატიკის 50-ე  საერთაშორისო ოლიმპიადაზე;
• ერთი  ბრინჯაოს მედალი  ფიზიკის მე-40 საერთაშორისო ოლიმპიადაზე;
• ერთი ვერცხლის და სამი ბრინჯაოს მედალი ინფორმატიკის 21-ე საერთაშორისო  ოლიმპიადაზე.
სასწავლო ოლიმპიადების ჩატარებას განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო დიდ მნიშვნელობას ანიჭებს. ოლიმპიადები რეალურად ხელს უწყობს ნიჭიერი და წარმატებული მოსწავლეების გამოვლენას, რის შემდეგაც ხდება გამარჯვებული ოლიმპიელების წახალისება.  რაც თავისთავად, მოსწავლეებში  ზრდის მოტივაციასა და უვითარებს მათ შესაბამის უნარ-ჩვევებს.

Preparing for 2010 International Olympiads Has Begun
Following schedule is provided for the first selection rounds for international Olympiads in mathematics and physics that will be held at Tbilisi public school №98: the first and the second rounds in physics and mathematics will be held on May 1and 2, third and the fourth rounds – on May 12 and 13.
Georgia will represent delegations in 2010 international Olympiads in following three disciplines:
•  41st International Physics Olympiad, IPHO 2010 (Croatia, Zagreb, July 17-25). The number of team members is 5.
• 51st international mathematic Olympiad IMO 2010 (Kazakhstan, Astana, July 2-14). The number of team members is 6.
• 22nd international Olympiad in informatics, IOI 2010  (Canada, Waterloo, August 14-21). The number of team members is 4.
National Science Foundation will carry out the National team member selection for international Olympiads.
The schoolchildren registration for selection rounds in all subjects will start at 9:00 o’clock. Locations are the same where the rounds will be held. All schoolchildren should have birth certificates or certificates.
Georgian observer will leave for Korea (Changwon) to observe an international Olympiad in biology for the first time this year.
In 2009, our schoolchildren received:
• 3 silver and 2 bronze medals at 50th international mathematics Olympiad;
• 1 bronze medal at 40th international physics Olympiad;
• 1 silver and 3 bronze medals at 21st international informatics Olympiad.
The Ministry of Education and Science of Georgia pays great attention on educational Olympiads. Olympiads support to identify talented and successful schoolchildren. After identification, the winners are encouraged. These events increase the motivation among the schoolchildren and develop appropriate abilities.