მანდატურებს სამედიცინო დაზღვევის პოლისები უფასოდ გადაეცათ
თბილისის შვიდ საპილოტე სკოლაში მომუშავე ოცდაორ მანდატურს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და სამედიცინო დაზღვევის ჯგუფის ,,არქიმედეს გლობალ ჯორჯიას’’ აღმასრულებელმა დირექტორმა რუსუდან ლაგვილავამ სამედიცინო დაზღვევის პოლისები გადასცეს.
მანდატურებისთვის განკუთვნილ სამედიცინო დაზღვევის პოლისში გათვალისწინებულია სრულყოფილი სამედიცინო მომსახურება. დაზღვეულებს გადაუდებელი ამბოლატორიული და ამბოლატორიული, ოჯახის ექიმისა და სტომატოლოგიური მომსახურება ,,არქიმედეს გლობალ ჯორჯიას’’ პროვაიდერ სამედიცინო დაწესებულებებში ჩაუტარდებათ. მანდატურების სადაზღვევო პოლისი ასევე სამოგზაურო დაზღვევასაც ითვალისწინებს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, უსაფრთხო სკოლის კონცეფციის ფარგლებში  მანდატურის ინსტიტუტის დანეგვა სახლმწიფოსთვის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია. ხელისუფლება ზრუნავს როგორც მოსწავლისა და მასწავლებლის, ასევე თავად მანდატურის უსაფრთხოებაზეც და მათ სრულყოფილ სოციალურ პირობებს უქმნის.  მანდატურების სამედიცინო დაზღვევით უზრუნველყოფა სწორედ ამის ნათელი მაგალითია.

The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini and the Executive Director of Medical Insurance Group “Archimedes Global Georgia”, Rusudan Lagvilava presented with the health care insurance policies 22 guards, being working in 7 pilot schools.
Guards’ health insurance policy envisages full medical service. The guards will be provided with ambulatory, family doctor and dentist services at “Archimedes Global Georgia” hospital. The health care insurance policy also involves travel insurance.
By the announcement of Dimitri Shashkini, establishing the guard institute at schools in the scope of Safe Schools is one of the priorities of the state. The government cares for the safety of the guards, as well as the schoolchildren and the teacher and creates the good social conditions. The guards’ heath care insurance confirms this fact.