პედაგოგების ვიზიტი ესტონეთში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, ესტონეთის მთავრობასა და გაეროს ბავშვთა ფონდს შორის სამმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში, 15 საპილოტე სკოლის 29 პედაგოგი ესტონეთში, ოფიციალურ სასწავლო ტურნეში იმყოფებოდა.
ვიზიტი მიზნად ისახავდა ესტონური გამოცდილების გაზიარებას, ახალი ცოდნის მიღებასა და დაწყებითი საფეხურის პედაგოგების პროფესიულ განვითარებას.
სასწავლო ტურნეს ფარგლებში, პედაგოგები გაეცნენ სწავლა - სწავლების დაგეგმვის პროცესს, IT ტექნოლოგიების საგნობრივ კონტექსტში გამოყენებისა და რესურსების მიზნობრივად შერჩევის ხერხებს.

Teachers’ visit to Estonia
Within the framework of a trilateral cooperation between the Ministry of Education and Science of Georgia, the Government of Estonia and UNICEF, 29 teachers of 15 pilot schools have attended an official school tour in Estonia.
The visit aimed at sharing the Estonian professional experience, in conjunction with acquiring innovative knowledge and further enhancing the specialized development of primary level teachers.
Within the scope of the study tour, teachers were acquainted with learning – teaching planning processes, the use of innovative IT technologies under the contextual circumstances and the methods of specific resource selection.