სასტიპენდიო პროგრამა ევროპის „აღმოსავლეთ პარტნიორობის“ სკოლაში დაფინანსების მიზნით
ევროპის „აღმოსავლეთ პარტნიორობის“ სკოლაში სწავლის დაფინანსების მიზნით, 2018-2019 სასწავლო წლისთვის სასტიპენდიო პროგრამა გამოცხადდა. სტიპენდია მოიცავს საერთაშორისო ბაკალავრიატის (IB Diploma Programme) ორწლიანი პროგრამისა და განთავსების ხარჯების დაფინანსებას. ხელმისაწვდომია ოცდაათამდე სტიპენდია აღმოსავლეთ პარტნიორობის ექვსი წევრი ქვეყნის (აზერბაიჯანი, ბელარუსი, მოლდოვა, საქართელო, სომხეთი, უკრაინა) წარმომადგენელი 16-17 წლის ახალგაზრდებისათვის.
ევროპის „აღმოსავლეთ პარტნიორობის“ სკოლა საქართველოში ევროპული სამეზობლო პოლიტიკისა და გაფართოების მოლაპარაკებების საკითხებში ევროკომისარის იოჰანეს ჰანის ინიციატივითა და ევროკავშირის დაფინანსებითი იქმნება, რომელიც პირველ ეტაპზე, კერძო სკოლის - "ახალი სკოლა" ბაზაზე იმუშავებს.
საბუთების მიღების ბოლო ვადაა 2018 წლის 31 მარტი, საქართველოს დროით 12:00 სთ.
დამატებითი ინფორმაცია სასტიპენდიო პროგრამის შესახებ, იხილეთ მიბმულ ფაილში და შემდეგ ვებგვერდზე: http://www.newschoolgeorgia-app.com

A scholarship program was announced with the aim to finance the tuition fees for academic year of 2018-2019, at the Eastern Partnership European School. Scholarship includes the funding of the two year International Baccalaureate (IB Diploma Program), in conjunction with covering the accommodation costs. There are 30 scholarships available for the citizens of the Eastern Partnership countries (Azerbaijan, Belarus, Moldova, Georgia, Armenia, and Ukraine).
Eastern Partnership European School is primarily established by the initiative of the European Commissioner for European Neighborhood Policy and Enlargement Negotiations - Mr. Johannes Hahn, and is funded by the European Union. The school during its initial stage will operate on the basis of the private school – “New School”.
Please be reminded that the deadline for submission of documents is March 31, 2018 at 12:00 GMT.
For more information, regarding the scholarship program, please refer to the attached file, or follow the link: http://www.newschoolgeorgia-app.com