პროფესიული განათლების საკითხებს საერთაშორისო კონფერენცია მიეძღვნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ, ქეთევან ნატრიაშვილმა, დამსაქმებელთა ასოციაციის პრეზიდენტთან ელგუჯა მელაძესთან ერთად, საერთაშორისო კონფერენცია  „გამოცდილება პროფესიულ განათლებაში“ გახსნა.
კონფერენციის მიზანს წარმოადგენს, მონაწილე მხარეებმა განიხილონ დამსაქმებელთა ორგანიზაციების როლის გაძლიერება პროფესიული განათლების სფეროსა და სოციალურ პარტნიორობაში, ასევე გაიზიარონ რეგიონალური და საერთაშორისო გამოცდილება პროფესიული განათლებისა და სწავლების პროექტის მიმდინარე შედეგების წარდგენისა და მიმოხილვის კონტექსტში.
განსახილველ საკითხებს შორის იყო ისეთი პრიორიტეტული თემები, როგორიცაა პროფესიული განათლების როლი დასაქმების ხელშეწყობაში, პროფესიული განათლების პოლიტიკა, კერძო სექტორის, დამსაქმებლების მონაწილეობის გაზრდა პროფესიული განათლებისა და ბიზნესის განვითარების ხელშეწყობისთვის და სხვა.
ექვსი ქვეყნის წარმომადგენლებთან ერთად, კონფერენციაში მონაწილეობდნენ პროფესიული განათლებისა და სწავლების პროექტის პარტნიორები - სომხეთი, აზერბაიჯანი, საქართველო, გერმანია; რეგიონალური და საერთაშორისო პარტნიორები - ყაზახეთი, ლატვია, უკრაინა; გერმანიის საელჩო, გერმანულ-ქართული საგანმანათლებლო საზოგადოება, ასევე, საქართველოს პროფკავშირები, პროფესიული სასწავლებლები, სექტორული ასოციაციები და სავაჭრო პალატები.

An International Conference dedicated to the issues in Vocational education
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Ketevan Natriashvili together with Elguja Meladze, - the President of the Association of Employers opened an international conference - "Experience in Vocational Education".
The aim of the conference is to strengthen the role of employers in the of vocational education industry as well as further enhance social partnerships. Additionally, the conference focused on sharing the regional and international experience; within the context of presenting and reviewing the current results of the Vocational Education development process.
Among the issues discussed were the priority topics such as the role of vocational education in promoting the employment, vocational education policy, private sector, employers' participation and involvement in promoting and shaping the vocational education and business development.
Together with the representatives of six countries, numerous involved parties and partners of the vocational education participated in the conference: Armenia, Azerbaijan, Georgia, and Germany; as well as the Regional and international partners - Kazakhstan, Latvia, Ukraine; the German Embassy, ​​German-Georgian Educational Society, Georgian Trade Unions, Vocational Schools, Sector Associations and Chamber of Commerce.