სკოლების მართვის საკითხებზე ჟურნალი გამოიცა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისა და „სკოლის ადმინისტრატორთა ასოციაციის“ თანამშრომლობით ჟურნალი “სკოლის მართვა” გამოიცა, რომლის პრეზენტაციაც დღეს გაიმართა. ჟურნალი “მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტის” ფარგლებში შეიქმნა, რომელიც ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს ფინანსური მხარდაჭერითა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით განხორციელდა. პრეზენტაციას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური დაესწრო.
ჟურნალი სკოლის ადმინისტრატორებისთვის არის განკუთვნილი და სერიულ ხასიათს ატარებს. გამოცემაში თავმოყრილია ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლების მართვის აქტუალური თემატიკა, მართვის საუკეთესო პრაქტიკა, ინტერვიუები განათლების სპეციალისტებთან და სხვა.
ჟურნალში წარმოდგენილი სტატიების ავტორები მოქმედი დირექტორები, განათლების სფეროს სპეციალისტები და საერთაშორისო ავტორები არიან. ეს შესაძლებლობას მისცემს სკოლის დირექტორებს უკეთ გააცნობიერონ მართვის საერთაშორისო და ეროვნული პრობლემატიკა, მოარგონ არსებული გამოცდილება საკუთარი სკოლის კონტექსტს და მეტად მოსწავლეზე ორიენტირებული გახადონ სკოლა. ჟურნალი ყველა საჯარო სკოლას უსასყიდლოდ გადაეცემა.

A journal is issued regarding the school management
The National Center for Teacher Professional Development, in cooperation with the “Association of School Administrators” have issued a joint journal – “School Management”, which was presented today. The journal was created within the scope of “Teachers and School Principal’s Professional Development Project”, funded by the Millennium Challenge Account, in close cooperation with the Ministry of Education and Science. The Deputy Minister of Education and Science – Lia Gigauri attended the presentation.
The journal is intended for school administrators and has a serial nature. The edition comprises of numerous themed features, such as articles regarding the secondary school management, best existing practices and various interviews with the education experts and specialists.
The article authors featured in the journal are existing directors, leading education specialists and international experts. The exposure to such literature will enable school principals to better comprehend modern international management trends, and empower them to tackle national current problems in the fields of school management. The experience will make schools more student oriented, thus further enhancing the overall school learning experience. The journal will be distribution to all public schools, free of charge.