ახალი სკოლა სოფელ თვალადში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა, კასპის მუნიციპალიტეტში, სოფელ თვალადში ახლადაშენებული საჯარო სკოლა მოინახულა. სკოლის მშენებლობა გასულ წელს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს მიერ განხორციელდა. თვლადის 120 მოსწავლეზე გათვლილი საჯარო სკოლა ყველა საჭირო ინვენტარითა და ტექნიკით არის აღჭურვილი, გააჩნია მაღალი სტანდარტების სპორტული დარბაზი და ღია სპორტული მოედანი, სამედიცინო კაბინეტი, ბიბლიოთეკა. შენობა თანამედროვე ევროპული სკოლის ყველა სტანდარტს აკმაყოფილებს.
ამავე დღეს მინისტრი კასპის პირველ საჯარო სკოლაში განხორციელებულ სამშენებლო სამუშაოებსაც გაეცნო და მიმდინარე სარემონტო სამუშაოები დაათვალიერა. კასპის პირველი საჯარო სკოლის ახალი თანამედროვე შენობა მომავალი სასწავლო წლიდან ამოქმედდება.
სკოლების მშენებლობა, რეაბილიტაცია და აღჭურვა უმნიშვნელოვანესი ფაქტორია სწავლის ხარისხის ამაღლების მიმართულებით. შესაბამისად, სახელმწიფო მუდმივ რეჟიმში აგრძელებს ამ მიმართულებით ძალისხმევას.

New school in village Tvaladi
The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli visited the newly built public school in village Tvaladi, situated in Kaspi municipality. The entire construction process was carried out by the Education and Scientific Infrastructure Development Agency. As a result, 120 Tvaladi students are now equipped with the latest technology, high-standard gym, an outdoor playground, infirmary, and a library. The new building complies with the latest standards of a modern European school.
On the same day, the Minister got acquainted with the construction works carried out in Kaspi public school №1 and observed the ongoing renovation processes. The new modern building of Kaspi Public School №1 will be launched in the next academic year.
The construction, renovation and school equipment is the most important aspect, in increasing the quality of learning. Consequently, the state continues its efforts towards this direction.