მინისტრი კასპელ მოსწავლეებს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი აგრძელებს შეხვედრების ციკლს „მოვუსმინოთ მოსწავლეებს”. ამჯერად მინისტრი კასპის პირველი და მესამე საჯარო სკოლების უფროსკლასელებს შეხვდა.
მინისტრთან შეხვედრაზე მოსწავლეებმა გულახდილად ისაუბრეს სასკოლო ცხოვრებასთან დაკავშირებულ ყველა მნიშვნელოვან საკითხზე, მათ შორის ბულინგზე, პედაგოგებთან და მშობლებთან დამოკიდებულებაზე, სასკოლო პროგრამებზე, გამოცდებზე. მოსწავლეებმა მინისტრს პრობლემების მოგვარების თავიანთი ხედვებიც გაუზიარეს.
მიხეილ ჩხენკელმა ახალგაზრდების მხრიდან დასმულ თითოეულ შეკითხვას ამომწურავი პასუხი გასცა და მათ იმ სიახლეებზეც მიაწოდა მოკლე ინფორმაცია თუ, რა კეთდება სამინისტროს მხრიდან სკოლებში უსაფრთხო და ჯანსაღი გარემოს უზრუნველსაყოფად და სწავლა-სწავლების ხარისხის ასამაღლებლად.

The Minister met with the students of Kaspi
The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli continues to conduct the cycle of meetings - "Listen to the students". This time, the Minister met with senior students of Kaspi public schools.
During the meeting with the Minister, the students spoke frankly regarding all the important issues related to school life, including bullying, the student-parent relationship, school programs, exams etc. Additionally, the students shared their views on solving the consequent problems.
Mikheil Chkhenkeli replied to every single question raised by the students and provided them with brief information regarding his future views, and what the Ministry does to ensure a healthy and safe environment for all the students across Georgia.