შეხვედრა მეცნიერებთან
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის 2017 წლის კონკურსების გამარჯვებულებს შეხვდა.
გრანტიორებთან შეხვედრის მიზანი იყო საქართველოს მთავრობის მიერ მეცნიერების, ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების სისტემის განვითარებისთვის სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსებული პროექტების შესახებ ინფორმაციის მიწოდება, ძირითადი ტენდენციების, დაფინანსებული დარგებისა და ინსტიტუციების წარმოჩენა, აქტუალურ საკითხებზე დისკუსიის ინიცირება.
ღონისძიებას მეცნიერების გარდა, საქართველოს მთავრობისა და პარლამენტის ასევე, დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები ესწრებოდენენ.
საქართველოს მთავრობის სამეცნიერო საზოგადოებასთან შეხვედრა ემსახურება ქვეყნის მეცნიერების, ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების სისტემაში მიმდინარე პროგრესული ცვლილებებისა და მიღწევების გასაჯაროებას, ფართო საზოგადოებისათვის ინფორმაციის მიწოდებას, ქვეყნის სოციალურ-ეკონომიკური განვითარებისთვის მეცნიერების, ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების სისტემის როლის ხაზგასმას, სამეცნიერო კვლევებით არასახელმწიფო სექტორის დაინტერესებასა და პოტენციური ინვესტორების მოზიდვის წახალისებას.

Meeting with scientists
Mikheil Chkhenkeli – the Minister of Education and Science of Georgia, held a meeting with the winners of the 2017 Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation competition.
The aim of the meeting was to provide all the necessary information regarding the projects funded by the State budget for the development of science, technology and innovation systems, as well as discuss main trends and tendencies.
Apart from the scientists, the representatives of the Georgian Parliament as well as the diplomatic crops attended the meeting.
Meeting with the scientific community serves the major goal of raising general public awareness towards science and innovation, in conjunction with informing Georgian community with the latest information in the fields of technology and global science, and attracting potential investors.