ახალი კანონპროექტის შემაჯამებელი განხილვა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში პროფესიული განათლების შესახებ ახალი კანონპროექტის შემაჯამებელი განხილვა შედგა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსათვის ერთ-ერთ პრიორიტეტს წარმოადგენს პროფესიული განათლების სისტემის განვითარება. სწორედ ამ მიზნით, დაინტერესებული მხარეების მონაწილეობით სამინისტრომ შეიმუშავა ახალი კანონპროექტი, რომელიც გზას უხსნის პროფესიული განათლების სისტემაში თანამედროვე მიდგომების დანერგვას.
შემაჯამებელ სამუშაო შეხვედრაზე სოციალურმა პარტნიორებმა, კერძო და საჯარო კოლეჯების, ასევე საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა კიდევ ერთხელ განიხილეს კანონპროეტის ძირითადი პრინციპები და მიდგომები, იმსჯელეს კანონის მიღების შემდეგ მისი დანერგვის გზებზე, ვადებზე და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებზე.

Concluding review of the new legislation
A concluding review regarding the new vocational education legislation was held at the Ministry of Education and Science of Georgia.
The development of Vocational Education System is one of the main priorities for the Ministry of Education and Science of Georgia. Consequently, the Ministry has developed a new piece of legislation with the help of all interested stakeholders. The process facilitates the implementation of modern approaches in the vocational education structure.
During the meeting, social partners, the representatives of private and public schools, as well as international organizations discussed the basic principles and approaches to the legislation.