მიხეილ ჩხენკელი ლაილა გადის შეხვდა
განათლების სფეროში არსებული თანამშრომლობისა და დაგეგმილი პროექტების განხილვის მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი საქართველოში გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენელს ლაილა გადის შეხვდა.
ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის და პირადი ჩართულობისთვის, იუნისეფის წარმომადგენელმა მინისტრს მადლობა გადაუხადა და განსაკუთრებით აღნიშნა სხვადასხვა სახელმწიფო უწყების, პირველ რიგში კი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ძალისხმევა სკოლებში უსაფრთხო გარემოს შექმნისა და ყოველგვარ ძალადობასთან ბრძოლის მიმართულებით. მინისტრმა ხაზი გაუსვა, რომ ზოგადი განათლების ხარისხის გაზრდასთან ერთად, სასწავლო დაწესებულებებში ძალადობისგან თავისუფალი უსაფრთხო გარემოს შექმნა, სამინისტროს ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი პრიორიტეტია.
მხარეებს შორის შეხვედრაზე განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, გაეროს ბავშვთა ფონდსა (UNICEF) და ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ორგანიზაციას (OECD) შორის პარტნიორობის ფარგლებში დაგეგმილ პროექტს, რომელიც საქართველოში ზოგადი განათლების სისტემის შეფასებასა და შემდგომში სამოქმედო გეგმის შემუშავებას ითვალისწინებს. მხარებმა დეტალურად ისაუბრეს პროექტის სხვადასხვა კომპონენტებსა და დროში გაწერილ აქტივობებზე.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ასევე საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, ესტონეთის მთავრობასა და გაეროს ბავშვთა ფონდს შორის სამმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში მიმდინარე წარმატებულ პროექტს, რომელიც ახალი ეროვნული სასწავლო გეგმის დანერგვის ხელშემწყობის აქტივობების განხორციელებას ისახავს მიზნად.
შეხვედრის ბოლოს, მინისტრმა საქართველოში იუნისეფის წარმომადგენელს თანამშრომლობისთვისა და მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა.

Mikheil Chkhenkeli met with Lila Gad
The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli met with the UNICEF representative Laila Gad in Georgia to discuss the existing cooperation between the two parties in conjunction with scheduling various joint projects in the field of education and science .
The UNICEF Representative thanked the Minister for the fruitful cooperation and personal engagement, and noted the efforts of the Ministry of Education and Science of Georgia to create a safe environment at schools and fight against all forms of violence. The Minister emphasized that, together with increasing the quality of general education in Georgia, creating a safe environment free from violence in educational institutions is one of the most important priorities of the Ministry.
During the meeting, a particular attention was paid to the project organized under a trilateral cooperation between the Ministry of Education and Science of Georgia, UNICEF, and Organization for Economic Cooperation and Development (OECD), which aims at assessing the general education system in Georgia and envisions the development of an Action Plan. The parties also discussed various project components and time-sized activities in detail.
Towards the end of the meeting, Mikhel Chkhenkeli thanked the UNICEF representative to Georgia for their continuous support and cooperation.