ფეხბურთის ფედერაციამ 1000 სპორტის მასწავლებელი გადაამზადა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის ორგანიზებითა და კულტურისა და სპორტის სამინისტროს აქტიური მხარდაჭერით, მნიშვნელოვანი პროგრამა - ათასი სკოლა ხორციელდება. პროგრამის პირველ ეტაპზე ქვეყნის რეგიონების 1000 საჯარო სკოლის სპორტის მასწავლებელი უკვე გადამზადდა და ისინი მზად არიან განსაკუთრებული როლი შეასრულონ მომავალი თაობების აღზრდის პროცესში.
საქართველოს მიხეილ მესხის სახელობის სათადარიგო სტადიონზე სპორტის მასწავლებლებს საქართველოს პარლამენტის განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტის თავმჯდომარე მარიამ ჯაში, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური და კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძე, ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტთან ლევან კობიაშვილთან ერთად შეხვდნენ.
პროექტის ფარგლებში, ფეხბურთის ფედერაციამ სპორტის მასწავლებლებისათვის სპეციალური წესების წიგნი შეადგინა და გამოსცა. წიგნში დეტალურად არის გაწერილი 6-11 წლამდე ბავშვებისთვის მზადების პროცესის წარმართვის გეგმა, რის მიხედვითაც მასწავლებლები სავარჯიშო პროცესს ჩაატარებენ.
ღონისძიების ფარგლებში, წესების წიგნი შესაბამის ეკიპირებასთან ერთად გადაეცათ გადამზადებულ პედაგოგებს. მოგვიანებით საჯარო სკოლები ყველა საჭირო ინვენტარს მიიღებენ სრულფასოვანი სავარჯიშო პროცესის ჩასატარებლად. მასწავლებლები იმუშავებენ დაწყებითი კლასის მოსწავლეებთან, რადგან ეს პერიოდი განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ბავშვების განვითარების მიმართულების განსასაზღვრად, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციისა და ჯანმრთელი მომავლის შექმნის თვალსაზრისით. მასწავლებლების გადამზადებაზე იმუშავეს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს და ფეხბურთის ფედერაციის შესაბამისმა სპეციალისტებმა და ინსტრუქტორებმა.

Georgian Football Federation has retrained 1000 teachers of Physical Education
The Ministry of Education and Science of Georgia, together with the Georgian Football Federation, and an active support the Ministry of Culture and Sport, have jointly implemented an important program – Thousand Schools. Since it’s launch, during the initial phase, exactly 1000 public school Physical Education teachers have been trained and are now prepared to play a special role in the upbringing of the future generation.
The Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Lia Gigauri, the Deputy Minister of Culture and Sport - Shalva Gogoladze, the Chairman of Education, Science and Culture Committee of the Parliament of Georgia – Mariam Jashi, and the president of the Georgian Football Federation – Levan Kobiashvili held a special meeting dedicated to this cause, at the Mikheil Meskhi Football Stadium.
Within the scope of the program, the Football Federation has designed and published a special textbook containing special rules for the Physical Education teachers, explaining in detail the preparatory measures for children of 6-11 years. All the Physical Education teachers are expected to carry out exercises according to the textbook.
Furthermore, the regulatory textbooks were handed to P.E. teachers alongside special uniforms. In the coming future, all schools will receive all the necessary inventory and equipment, in order to conduct full-fledged exercises. The Physical Education teachers will actively work with the primary grade students, as it is crucially important to promote a healthy lifestyle, in conjunction with creating a healthy future.