უკრაინა საქართველოს დიპლომატიური ურთიერთობების ასწლეული
საქართველოსა და უკრაინას შორის დიპლომატიური ურთიერთობების ასი წლის თავს ორდღიანი საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია მიეძღვნა, რომელშიც მონაწილეობა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ალექსანდრე თევზაძემ მიიღო.
კონფერენცია ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, უკრაინის საგარეო საქმეთა სამინისტროს, საქართველოში უკრაინის საელჩოს, უკრაინის მეცნიერებათა ნაციონალური აკადემიის ისტორიის ინსტიტუტის, დიპლომატიური და საერთაშორისო ურთიერთობების ისტორიის სამეცნიერო საზოგადოების, უცხოეთის წარმომადგენლობათა მომსახურების გენერალური დირექციის ორგანიზებით გაიმართა.
ღონისძიებას თსუ-ს რექტორი გიორგი შარვაშიძე, უკრაინის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში იგორ დოლგოვი, პროფესორები და სტუდენტები დაესწრნენ.

One Hundred years of diplomatic relations with Ukraine
Alexander Tevzadze – the Deputy Minister of Education and Science of Georgia, attended a two-day international scientific conference dedicated to a hundred years of diplomatic relations between Georgia and Ukraine.
The conference was organized with the support of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Ministry of Foreign Affairs of Ukraine, Embassy of Ukraine in Georgia, Institute of History of the National Academy of Sciences of Ukraine, and the Scientific Society of Diplomatic and International Relations.
The Tbilisi State University Rector – Giorgi Sharvashidze, the Ambassador of Ukraine to Georgia – Igor Dolgov, as well as numerous students and professors, attended the event.