სამოქალაქო უსაფრთხოება მოზარდებსა და ახალგაზრდებში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნულ ცენტრსა და საქართველოს პრემიერ-მინისტრის დაქვემდებარებაში არსებული სპეციალური დანიშნულების სახელმწიფო დაწესებულების საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
თანამშრომლობის მიზანია, ერთობლივი პროექტების ფარგლებში, მოხდეს მოზარდებისა და ახალგაზრდების ინფორმირება სამოქალაქო უსაფრთხოების საკითხებზე, რათა წარმოდგენა შეექმნათ ყველა იმ მოსალოდნელ საფრთხეზე, რომელიც თან სდევს საგანგებო სიტუაციებსა და კატასტროფებს, იცოდნენ იმ მოქმედებების შესახებ, რომელსაც უნდა მიმართონ საგანგებო სიტუაციების დროს.
დოკუმენტს ხელი მოაწერეს ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის უფროსმა გიგა გაბელაიამ და საქართველოს პრემიერ-მინისტრის უშუალო დაქვემდებარებაში არსებული სპეციალური დანიშნულების სახელმწიფო დაწესებულების, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსის მოადგილემ შალვა ხუციშვილმა.

Civil safety in adolescents and the youth
A Memorandum of cooperation was signed between the National Center for Children and Youth of the Ministry of Education and Science of Georgia and the Emergency Management Agency under the subordination of the Prime Minister of Georgia.
The aim of the cooperation is to inform the youth regarding the existing issues in civic security, in order to create a general idea about all potential threats that usually accompany emergencies and disasters. Additionally, the memorandum addresses the immediate action plan necessary during such critical time.
The head of the Children and Youth National Center – Giga Gabelaia, and the deputy head of Emergency Management Agency – Shalva Khutsishvili, co-signed the aforementioned document.