დიმიტრი შაშკინი მეცნიერებს შეხვდა
სამეცნიერო სფეროში მიმდინარე პრიორიტეტებთან დაკავშირებით განათლებისა და მეცნიერების მინიტრი დიმიტრი შაშკინი და მინისტრის მოადგილე ნოდარ სურგულაძე საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის 20-მდე წარმომადგენელს შეხვდნენ. სამეცნიერო სფეროში არსებულ ვითარებასთან ერთად, შეხვედრაზე სამეცნიერო პროექტების დაფინანსებასა და იმ მნიშვნილოვან საკითხებზე იმსჯელეს, რომელიც სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტებისა და მეცნიერებათა აკადემიის წინაშე დგას.
განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმებთან მიმართებაში მინისტრმა ყურადღება  გაამახვილა მეცნიერებათა აკადემიის  როლზე. დიმიტრი შაშკინმა ისაუბრა  სამეცნიერო ფონდების პრიორიტეტებზე, რომელთა გათვალისწინებითაც  მეცნიერებათა განვითარებას სახელმწიფო აფინანსებს. უკანასკნელი 4 წლის განმავლობაში ამ მიმართულებით დაახლოებით 60 მლნ. ლარი დაიხარჯა. მეცნიერებთან შეხვედრაზე საუბარი ასევე შეეხო იმ ტექნოპარკის დანერგვას, რომელიც საქართველოში 2010 წლის აგვისტოში შეიქმნება.

Dimitri Shashkini Met With Scientists
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini and Deputy Minister, Nodar Surguladze met with around 20 representatives of Georgia Academy of Science and spoke about ongoing priorities of scientific sphere. Conditions in the scientific field, as well as funding scientific projects and other important issues of scientific-research institutions and Academy of Science were discussed at the meeting.
The Minister underlined the role of the Academy of Science in ongoing educational reforms. Dimitri Shashkini spoke about priorities of scientific foundations. Having foreseen their role, the Government finances the development of science. Around 60 mln GEL was spent in recent 4 years on these directions. Technopark, that will be established in August, 2010 was also discussed at the meeting.