პროექტი „ჩვენი ჯარი“
საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო საქართველოს განათლების სამინისტროსთან ერთად მასშტაბურ პროექტს - „ჩვენი ჯარი“ იწყებს. პროექტის ფარგლებში საქართველოს შეიარაღებული ძალების სამხედრო მოსამსახურეები თბილისისა და საქართველოს რეგიონების სკოლებში, მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეებს საქართველოს შეიარაღებული ძალების ისტორიის, მიზნებისა და ამოცანების, თავდაცვის სფეროში მიმდინარე რეფორმების, სავალდებულო და საკონტრაქტო სამხედრო სამსახურის, რეზერვისა და მობილიზაციის კონცეფციის, შეიარაღებულ ძალებში განათლების შესაძლებლობების, ნატო-საქართველოს ურთიერთობების, საერთაშორისო მისიებში და საერთაშორისო წვრთნებსა და სწავლებებში საქართველოს მონაწილეობის შესახებ ლექციებს წაუკითხავენ. პროექტის მიზანი ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლება და პატრიოტული სულისკვეთების გაღრმავებაა. პროექტი 10 აპრილიდან იწყება და საქართველოს რეგიონებს ეტაპობრივად მოიცავს.
პროექტი „ჩვენი ჯარი“ საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა ლევან იზორიამ და განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა თბილისის 175-ე საჯარო სკოლაში წარადგინეს, სადაც მოსწავლეებს პროექტის მნიშვნელობის შესახებ ინფორმაციას გააცნეს და პირველ ლექციას დაესწრნენ.

The Ministry of Defense of Georgia, together with the Ministry of Education and Science of Georgia, launches a large project - "Our Army". Within the project framework, Georgian Armed Forces, will read the introductory lectures on the following subjects: Georgian military history, overall goals and objectives, the platform of the mandatory and contractual military service, the NATO-Georgian relations , international missions and the Georgian participation in the international trainings and exercises. The aim of the project a. is to raise awareness amongst the youth and deepen the patriotic spirit. The project commences on the April 10, 2018 and will gradually cover the entire regions of Georgia.
The project "Our Army" was presented by the Defense Minister - Levan Izoria and Deputy Minister of Education and Science - Lia Gigauri at Tbilisi Public School # 175, where the students had the opportunity to learn about the project and understand the importance of implementing such projects.