პროექტი „მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“
დედაენის დღესთან დაკავშირებით, პროექტის „მე მიყვარს ქართული ენა - ჩემი სახელმწიფო ენა“ ფარგლებში, საქართველოს ყველა სახელმწიფო უნივერსიტეტში, სადაც მუშაობს პროგრამა 1+4, მოსამზადებელი განყოფილების არაქართულენოვანმა სტუდენტებმა დაწერეს კარნახი ქართულ ენაში. ჟიურიმ მათგან 3 საუკეთესო ნაშრომის ავტორი შეარჩია. გამარჯვებულების დაჯილდოების ცერემონია ეროვნულ ბიბლიოთეკაში გაიმართა.
ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელ სტუდენტთა ჩართულობა ქართული ენის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებებში მნიშვნელოვანია, რათა თითოეულმა მათგანმა იგრძნოს თავი ქვეყნის სრულფასოვან მოქალაქედ, რაც აუცილებელია მათი მოტივაციის ასამაღლებლად და ინტეგრაციის ხელშეწყობისთვის.

With regard to the , within the project – “I Love Georgian - My State Language" framework, all the Georgian state Universities, where 1 + 4 program is being implemented, participated in the event by conducting a dictation test to its non-Georgian speaking students. The winners award ceremony was held at the National Library.
Involvement of ethnic minority students in such events is an important and necessary tool in order to facilitate their further integration into the society, in conjunction with making them feel like a full-valued citizen.