ღია კარის დღე საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში
საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ტექნიკური გადამზადების ცენტრის პროექტის ფარგლებში შემუშავებულ პროფესიულ საგანმანათლებლო პროფესიულ პროგრამებზე საგაზაფხულო მიღებასთან დაკავშირებული ღია კარის დღე გაიმართა.
ტექნიკური გადამზადების ცენტრი დაინტერესებულ პირებს მაღალი ძაბვის ელექტროტექნიკოსის, სამრეწველო ავტომატიზაციისა და მექანიკის ინჟინერიის ტექნიკოსის მოდულურ პროგრამებს სთავაზობს.
ღია კარის დღეზე, დაინტერესებულმა პირებმა დეტალური ინფორმაცია მიიღეს შეთავაზებული პროგრამების შესახებ, ასევე თანამედროვე დანადგარებით აღჭურვილი ლაბორატორია დაათვალიერეს.
საქართველოს ტექნიკური გადამზადების ცენტრი საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისა და BP საქართველოს ერთობლივი ინიციატივაა, რომელიც მხარდაჭერილია ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო-ს მიერ „პროფესიული განათლება ეკონომიკის განვითარებისათვის“ პროექტის ფარგლებში. პროექტი ხორციელდება ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის დაფინანსებით, ამერიკის შეერთებულ შტატებსა და საქართველოს შორის გაფორმებული მეორე კომპაქტის ფარგლებში.
აღსანიშნავია, რომ წარმოდგენილი პროფესიული პროგრამები შესაბამისობაშია გერმანულ სტანდარტებთან და პროგრამებთან, სრულად პასუხობს თანამედროვე საერთაშორისო დასაქმების ბაზრის მოთხოვნებს. წარმატებული კურსდამთავრებულები პროფესიულ დიპლომთან ერთად შესაბამის გერმანულ სერტიფიკატს მიიღებენ.

Open Day at Georgian Technical University
Georgian Technical University hosted an Open Day regarding the Spring admissions on the vocational educational programs developed at the technical training center.
The Technical Training Center offers modules to high-voltage electrical engineers, industrial automation and mechanics engineering technicians.
During the Open Day, all interested candidates received a detailed information about the proposed programs, in conjunction with receiving all the necessary information regarding the laboratory equipment and gear.
Georgian Technical Training Center is a joint initiative of Georgian Technical University and BP Georgia, which is supported by the Millennium Challenge Fund – within the scope of Georgia's "Vocational Education for Economic Development" project. The project is fully funded by the Millennium Challenge Corporation, within the second compact signed between the governments of the United States and Georgia.
It should be noted that the presented vocational programs are in compliance with German standards and programs, and fully respond to the requirements of the modern international employment market. Successful Graduates will receive a relevant German Certificate along with a professional diploma.