ბაქოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა რეგიონში წამყვან, ADA-ის უნივერსიტეტის რექტორ ჰაფიზ პაშაევთან შეხვედრა გამართა და უმაღლესი განათლების კუთხით, საერთაშორისო დონეზე არსებული აქტუალური საკითხები განიხილა.
მიხეილ ჩხენკელმა, აზერბაიჯანელ რექტორს საქართველოში უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების განვითარების კუთხით დაგეგმილი სიახლეები გააცნო და ოფიციალური ვიზიტით საქართველოში მოიწვია.
შეხვედრაზე რექტორმა ADA-ის უნივერსიტეტის წარმატებაზე ისაუბრა და უმაღლესი განათლების განვითარების კუთხით, საქართველოსთან თანამშრომლობის პერსპექტივებზე გაამახვილა ყურადღება.
ADA-ის უნივერსიტეტი 2006 წელს გაიხსნა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით, რეგიონში წამყვანი უნივერსიტეტია.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი ბაქოში ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება და სხვადასხვა ქვეყნის წარმომადგენლებთან ერთად, უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAUP) ყოველწლიურ კონფერენციაში მონაწილეობს.

Mikheil Chkhenkeli met with the rector of the leading ADA University in the region
The Minister of Education and Science of Georgia Mikheil Chkhenkeli held an official visit to Baku and met with the rector of ADA University - Hafiz Pashaev and discussed trending issues in the higher education.
Mikheil Chkhenkeli introduced the news about the development of higher education and science in Georgia and invited him to an official visit to Georgia.
At the meeting, Mr. Hafiz Pashaev talked about ADA's success and highlighted the perspectives of cooperation with Georgia in terms of the development of higher education.
The ADA University was established in 2006 and is the leading university in the field of international relations.
Mikheil Chkhenkeli - the Minister of Education and Science of Georgia is paying an official visit to Baku and together with the representatives of various countries will participate in the Annual Conference of the International Association of Universities (IAUP).