საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე თევზაძემ ბელარუსიის რესპუბლიკის განათლების სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების დეპარტამენტის დირექტორთან, ბელარუსიის რესპუბლიკური ინსტიტუტის პროფესიული განათლების რექტორთან და ბელარუსის ეროვნული ტექნიკური უნივერსიტეტის რექტორთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე, საუბარი შეეხო ორი ქვეყნის კეთილგანწყობილ და მეგობრულ ურთიერთობებს, ხაზი გაესვა უმაღლესი განათლებისა და პროფესიული განათლების კუთხით თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობას.
მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს და ახალი ერთობლივი საგანმანათლებლო პროექტის ინიცირებაზე იმსჯელეს.

Alexander Tevzadze met with the Belarus delegation
The Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Alexander Tevzadze held a meeting with the Director of Education Quality Development Department of the Ministry of Education of the Republic of Belarus, the Rector of the Vocational Education of the Republic of Belarus and the Rector of Belarus National Technical University.
The meeting focused on friendly relations of the two countries, emphasizing the importance of enhancing the  cooperation in higher and vocational education.
Towards the end of the meeting, the sides discussed the prospects of future cooperation and conversed on the initiative of implementing a new joint educational project.