თბილისისა და ბაქოს სახელმწიფო უნივერსიტეტებს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ბაქოში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი ბაქოს სახელმწიფო უნივერსიტეტს ეწვია და რექტორს, აბელ მაჰერამოვს შეხვდა.
შეხვედრას თბილისის სახელწიფო უნივერსიტეტის რექტორი გია შარვაშიძე და საქართველოს ელჩი აზერბაიჯანში თეიმურაზ შარაშენიძეც ესწრებოდნენ, სადაც მხარეებმა ორი ქვეყნის უმაღლესი განათლების სისტემაზე ისაუბრეს და სამომავლო თანამშრომლობის გზები დასახეს.
მნიშვნელოვანია, რომ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა გია შარვაშიძემ და ბაქოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა აბელ მაჰერამოვმა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი, რომელიც სტუდენტებისთვის გაცვლითი პროგრამების შემუშავებას და ერთობლივი სამეცნიერო კვლევების ჩატარებას ითვალისწინებს. ამასთან, ბაქოს სახელმწიფო უნივერსიტეტს მალე 100 წელი შეუსრულდება, რომელიც საქართველოშიც აღნიშნება.
შეხვედრის ბოლოს, გია შარვაშიძემ აზერბაიჯანელ კოლეგას თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საიუბილეო მედალი გადასცა.

The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli visited Baku State University, where he met with the Rector of Baku State University - Abel Maherov.
The meeting was also attended by the Rector of Tbilisi State University - Gia Sharvashidze and the Ambassador of Georgia to Azerbaijan - Teimuraz Sharashenidze. During the meeting the sides discussed the higher education system of the two countries and set ways for future cooperation.
Additionally, the Rector of Tbilisi State University - Gia Sharvashidze together with this Azerbaijanian counterpart signed a Memorandum of cooperation, which envisages the implementation of exchange programs for the students, in conjunction with holding joint scientific researches. It ins important to note, that Baku State University will soon be 100 years old, which is also celebrated in Georgia.
At the end of the meeting, Gia Sharvashidze handed his colleague a jubilee medal on behalf of the Tbilisi State University.