საქართველოს IAUP-ის მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე ეწვევა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე ინან გალალის შეხვდა და უმაღლესი განათლების კუთხით არსებული გამოწვევები, მათ შორის სტუდენტთა საერთო საცხოვრებლით უზრუნველყოფის საკითხები განიხილეს.
მიხეილ ჩხენკელმა შეხვედრაზე სამინისტროს ახალ ინიციატივაზე ისაუბრა, რომელიც 3 ათას სტუდენტზე გათვლილ საერთო საცხოვრებელს გულისხმობს და რომელიც როგორც საჯარო, ასევე კერძო უნივერსიტეტების სტუდენტებს მოემსახურება. მინისტრის თქმით, განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია რეგიონებიდან და საზღვარგარეთიდან ჩამოსული სტუდენტების საცხოვრებლით უზრუნველყოფა, რაც სამინისტროს ერთ-ერთი მთავარი საზრუნავია.
ინან გალალის, რომელიც მსოფლიო მასშტაბით მრავალი სასტუმროს და სხვადასხვა ტიპის საცხოვრებელი კომპლექსის მფლობელია, ქართულმა მხარემ საქართველოში საუნივერსიტეტო საერთო საცხოვრებლების მშენებლობის პროექტში ჩართვა შესთავაზა.
IAUP-ის მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე, ამ კუთხით ინვესტიციის განხორციელებით დაინტერესდა და გადაწყდა, რომ უახლოს მომავალში, საქართველოში ვიზიტის ფარგლებში, აღნიშნული პროექტის დეტალური განხილვა მოხდება.

Chairman of the IAUP Advisory Board will visit Georgia
The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli held a meeting with the Chairman of the Advisory Board of the International Association of University Presidents – Inan Galaal and discussed existing challenges in higher education.
Mikheil Chkhenkeli talked about the new initiative of the Ministry, which envisions the recreation of a student accommodation facility for a mere 3000 students, which will serve the students of both public and private universities. According to the Minister himself, it is vitally important to provide students with comfortable housing. This is one of the main concerns of the Ministry.
Inan Galal – who owns numerous hotels and various types of residential facilities around the world, has offered his precious involvent in the construction of university housing projects in Georgia.