,,ოლიმპიზმი'' - საგანმანათლებლო პროექტი
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის ერთობლივი საგანმანათლებლო პროექტის - ,,ოლიმპიზმი''- დასკვნითი ღონისძიება გაიმართა.
სკოლის მოსწავლეებმა ქართული სპორტის ოლიმპიურ ისტორიაზე, ქართველი ოლიმპიური ჩემპიონების შესახებ პრეზენტაციები წარმოადგინეს. საგანმანათლებლო პროექტში, რომლის მიზანია ცხოვრების ჯანსაღი წესისა და ოლიმპიზმის პოპულარიზაცია სკოლის მოსწავლეებში, თბილისის 18 საჯარო სკოლის 100-მდე მოსწავლეა ჩართული.
პროექტის დასკვნით ღონისძიებას სხვადასხვა თაობის ქართველი ოლიმპიელები, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

"Olympism" - an educational project
The Final Meeting of the joint educational project – “Olympism” organized by the Ministry of Education and Science of Georgia and the National Olympic Committee of Georgia  was held.
School students held a presentation regarding the history of Georgian Olympics and the profiles of Georgian Olympic champions. The educational project aims at promoting a healthy lifestyle amongst the youth, and involves up to 100 students from more than 18 public schools.
The final event of the project was attended by the Georgian Olympians of different generations and the representatives of the Ministry of Education and Science and the National Olympic Committee.