სამეწარმეო განათლების ფორუმი გაიმართა
ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) პროექტის ფარგლებში სამეწარმეო განათლების ფორუმი გაიმართა, რომლის მიზანს ორგანიზაციის Junior Achievement Georgia საქართველოში მოღვაწეობის შედეგების და დაგეგმილი ღონისძიებების დაინტერესებული მხარეებისთვის გაცნობა წარმოადგენდა. Junior Achievement საქართველოში 2002 წლიდან მოღვაწეობს და მისი მიზანია „ახალგაზრდების მომზადება გლობალურ ეკონომიკაში წარმატების მისაღწევად“. პროგრამები ეფუძნება ახალგაზრდებში დასაქმებისთვის მზაობის, ფინანსური წიგნიერების და სამეწარმეო უნარების გამომუშავებას. პროექტის ფარგლებში სქართველოში მომზადდა 200-ზე მეტი პედაგოგი, ამჟამად „მეწარმეობის საფუძვლების“ სწავლებაში ჩართულია 249 სკოლის 6500-მდე მოსწავლე.
ღონისძიებაზე სასწავლო პროგრამის „მეწარმეობის საფუძვლების“ ფარგლებში შექმნილი „სასწავლო კომპანიების“ საუკეთესო ხუთეულის წარადგინეს. ასევე გამოვლინდა „წლის კომპანია“, რომელიც 2018 წლის ივლისში, ევროპის „სასწავლო კომპანიების“ 29-ე შეჯიბრზე წარადგენს საქართველოს, რომელიც გაიმართება ბრატისლავაში.
ღონისძიებას ესწრებოდა აშშ-ს განვითარების სააგენტოს, ბიზნეს, სამთავრობო, საგანმანთლებლო და არასამთვრობო სექტორის წარმომადგენლები, ასევე პროგრამის მონაწილე მოსწავლეები.

Entrepreneurial Education Forum was held
Entrepreneurial Education Forum was held within the framework of the United States Agency for International Development (USAID) program. The aim of the forum was to get familiarized with the results of the conducted activities, as well as the planned activities of the Junior Achievement organization in Georgia. Junior Achievement has been working in Georgia since 2002 and aims to "prepare young people for success in the global economy". Programs are based on the development of enthusiasm, financial literacy and entrepreneurial skills for younger people. Within the framework of the project more than 200 teachers have been prepared in Georgia, and currently there are 6500 students in 249 schools involved in teaching "Entrepreneurship Basics".
During the event, within the scope of “Entrepreneurship Basics” program, top five Learning Companies were presented. Also, “Company of the Year” was revealed, which will present Georgia on the 29th competition of the “Learning Companies”, held in Bratislava In July 2018.
The event was attended by the representatives of USAID as well as other officials from non-governmental organizations.