მიხეილ ჩხენკელი კავკასიის, თურქეთისა და სამხრეთ-აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონალურ დირექტორს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა, მიხეილ ჩხენკელმა, სამუშაო შეხვედრა გამართა გერმანიის სახალხო უნივერსიტეტთა ასოციაციის საერთაშორისო თანამშრომლობის ინსტიტუტის (DVV International) კავკასიის, თურქეთისა და სამხრეთ-აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონალურ დირექტორთან მაია ავრამოვსკასთან და ამავე ორგანიზაციის საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელთან ლალი სანთელაძესთან.
აღნიშნული ორგანიზაციის საქმიანობის უმთავრეს მიზანს წარმოადგენს, განვითარების გარდამავალ ეტაპზე მყოფ ქვეყნებში, ზრდასრულ მოქალაქეთა განათლების სისტემის განვითარება და ამ მიმართულებით საერთაშორისო თანამშრომლობა.
შეხვედრაზე, მხარეებმა განიხილეს ზრდასრულ მოქალაქეთა განათლების ხელშეწყობის შესაძლებლობები, როგორც პროფესიული გადამზადების, ისე კულტურულ-საგანმანათლებლო და პერსონალური განვითარების ხელშემწყობი პროგრამების განხორციელების მიმართულებით.
მინისტრმა აღნიშნა, რომ „DVV International“-ის საქმიანობის სპეციფიკა შესაბამისობაშია საქართველოს მთავრობის პრიორიტეტებთან, რომელიც გულისხმობს საქართველოს რეგიონის განვითარებას, რეგიონში მცხოვრები მოსახლეობისათვის მრავალფეროვანი კულტურულ-საგანმანათლებლო პროგრამების შექმნის გზით.
მიხეილ ჩხენკელმა სტუმრებს გააცნო საგანმანათლებლო პროექტი, რომლის მიზანია სოფლის, განსაკუთრებით მთიანი რეგიონის, სკოლების საგანმანათლებლო ცენტრებად გადაქცევა, სადაც თავს მოიყრის ყველა ასაკის, მათ შორის ზრდასრულებისთვის განკუთვნილი სხვადასხვა საგანმანათლებლო და კულტურული პროგრამა.

Mikheil Chkhenkeli met with the Regional Director of Caucasus, Turkey and South East Europe
The main purpose of the aforementioned organization is to develop the education system for the adult citizens for the countries of transition, and help establish an international cooperation in this regard.
During the meeting, the parties discussed the possibilities of facilitating the integration of adults in the fields of vocational edication, cultural-educational and personal development programs.
The Minister noted that the specifics of "DVV International" are in line with the priorities of the Government of Georgia, which means the development of regions of Georgia, through creating a variety of cultural and educational programs for the population living in the region.
Mikheil Chkhenkeli introduced the educational project aimed at turning the schools into the educational centers especially in the villages of mountainous regions, where various cultural all educational programs will be established under one roof, tailored for the individuals of all ages.