თბილისის ღია უნივერსიტეტში სამართლისა და ეკონომიკის ცენტრი გაიხსნა
თბილისის ღია უნივერსიტეტში, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტისა და თბილისის ღია უნივერსიტეტის თანამშრომლობის საფუძველზე, სამართლისა და ეკონომიკის ცენტრი დაარსდა.
ცენტრი მიზნად ისახავს სამართლისა და ეკონომიკური პოლიტიკის მიმართულებით მიმდინარე საკანონმდებლო, სამეცნიერო და პრაქტიკული პროცესების შესწავლას, პრობლემებსა და გამოწვევებზე ეფექტურ რეაგირებას, საზოგადოების ინფორმირებას და კვლევის შედეგების გაცნობას.
ცენტრის მისიაა, შექმნას სამართლისა და ეკონომიკური პოლიტიკის აქტუალურ საკითხებზე დისკუსიისა და იდეების გენერირების გარემო, რომელშიც აქტიურად ჩაერთვებიან როგორც სამეცნიერო წრეების წარმომადგენლები, ისე პრაქტიკოსი სპეციალისტები და სტუდენტები.

The Center for Law and Economics opened at Tbilisi Open University
The Center for Law and Economics was founded in cooperation with Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, and Tbilisi Open University.
The Center aims at studying the legislative, scientific and practical process in the fields of law and economics, as well as creating effective responses to problems and upcoming challenges, whilst informing the public with the results of the research.
The overall mission of the newly established Center is, to creative an environment, which will generate discussions and ideas on the issues of legislative and economic policies, conjunction with actively bringing practicing specialists and students to be involved in the platform.