საქართველო „ევროპის დღეს“ აღნიშნავს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ, ქეთევან ნატრიაშვილმა, "ევროპის დღესთან" დაკავშირებული ღონისძიების ფარგლებში, რიყის პარკში, პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების საინფორმაციო სტენდი მოინახულა.
პროფესიული განათლების სტენდით დაინტერესებულ ნებისმიერ პირს, ჰქონდა შესაძლებლობა ინფორმაცია მიეღო იმ პროექტებთან დაკავშირებით, რაც ევროკავშირის მხარდაჭერით პროფესიულ განათლებაში ხორციელდება.
ღონისძიების მიზანია, ევროპის დღის აღსანიშნავად შეკრებილმა საზოგადოებამ მიიღოს სრული ინფორმაცია, რა კეთდება საქართველოში პროფესიული განათლების განვითარებისა და ამ სფეროში ევროპული სტანდარტების დანერგვის კუთხით.

Georgia celebrates the “Europe Day 2018”
Within the scope of the “Europe Day 2018”, first Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Ketevan Natriashvili visited vocational education institutions in Rike Park.
Any individual, interested in the vocational education, had the opportunity to receive relevant information on projects supported by the European Union in Georgia.
The aim of the event is to convey maximum amount of information on what is being done in terms of developing the vocational education in Georgia, in conjunction with introducing European standards in this field.