პროექტი Minecraft Education Edition საჯარო სკოლებში დაინერგება
თანამედროვე საინფორმაციო ტექნოლოგიების საგანმანათლებლო პროცესში ეფექტური გამოყენების მიზნით საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა, მიხეილ ჩხენკელმა, Microsoft-ის ევროპის ოფისის მენეჯერთან, მიროსლავ დვორაკთან, და Microsoft-ის საქართველოს წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე Microsoft-ის წარმომადგენლებმა საგანმანათლებლო პროექტის Minecraft Education Edition პრეზენტაცია წარმოადგინეს და მინისტრთან ერთად მისი საჯარო სკოლებში დანერგვის შესაძლებლობებზე იმსჯელეს.
„Minecraft Education Edition“ თამაშზე დაფუძნებული საგანმანათლებლო პლატფორმაა, რომელსაც სკოლის პედაგოგები სხვადასხვა საგნის სწავლების დროს იყენებენ. იგი ხელს უწყობს მოსწავლეებში სივრცითი, ლოგიკური და შემოქმედებითი უნარების განვითარებას.
პირველ ეტაპზე „Minecraft Education Edition“-ის საშუალებით პროგრამირების სწავლება საპილოტე რეჟიმში დაიწყება და შემდგომ ეტაპზე ჰუმანიტარულ საგნებსაც მოიცავს.

Project Minecraft Education Edition will be introduced in public schools
The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli held a working meeting with the Microsoft Europe Office Manager - Miroslav Dvoƙák, and the representatives of Microsoft Georgia for effective use of the modern information technology in the educational process.
Representatives of Microsoft held a presentation of the project "Minecraft Education Edition" and discussed the possibilities of implementing the project at Georgian public schools together with the Minister.
Minecraft Education Edition is an educational platform based on a popular game. Teachers will impart certain subjects based on a popular game. Thus facilitating the development of spatial, logical and creative skills amongst students.