ლანჯოუს უნივერსიტეტში საქართველოს შემსწავლელი ცენტრი გაიხსნება
თბილისის ღია უნივერსიტეტის პარტნიორ, ჩინეთის ლანჯოუს უნივერსიტეტში, საქართველოს შემსწავლელი ცენტრი დაარსდება. ამ თემაზე შეხვედრა გაიმართა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრს, მიხეილ ჩხენკელსა და ლანჯოუს უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტს, ბაო ბაოტინს შორის.
ქართული განათლების ინტერნაციონალიზაციის მიზნით დაგეგმილ ღონისძიებათა ფარგლებში ჩინეთის უნივერსიტეტში ქართველოლოგიის ცენტრის გახსნა გაზრდის ჩვენი ქვეყნის ცნობადობას და საშუალებას მისცემს უცხოელ სტუდენტებს შეისწავლონ საქართველოს კულტურა, ქართული ენა. თავის მხრივ, ჩინეთის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობა ქართველი სტუდენტებისთვის იქნება შესაძლებლობა ჩინურ კულტურას ეზიარონ და განათლება გაიღრმავონ.
ცენტრში სწავლება განხორციელდება როგორც საქართველოდან ჩასული პროფესორ მასწავლებლების მიერ, ასევე ონლაინ, თბილისის ღია უნივერსიტეტისა და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორ მასწავლებლების დახმარებით.

Georgian Learning Center will be opened in Lanzhou University
Tbilisi Open University partner - University of Lanzhou, will establish a Georgian Learning Center. The meeting was held between the Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli and the Vice-President of the University of Lanzhou -Bao Baotin.
The opening of Kartvelology Center in the Chinese University is planned within the framework of the planned internationalization of Georgian education, which will further increase the awareness of our country and allow foreign students to learn the Georgian culture, and its language. On the other hand, the aforementioned cooperation with the Chinese University will be an immense opportunity for the Georgian students to share the Chinese culture.
Professors from Georgia with the help of Tbilisi Open University and Tbilisi State University professors will train the center faculty members in China.