EMIS-სა და 112-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემას (EMIS) და შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
დოკუმენტის თანახმად, „112“-ის ოპერატორს შესაძლებლობა ექნება, გადაუდებელი შემთხვევის დროს, სკოლების მართვის საინფორმაციო სისტემა - eSchool-ის საშუალებით, ოპერატიულად დაადგინოს დაზარალებული ბავშვის სახელით, გვარითა და სკოლის მონაცემით მისი საცხოვრებელი მისამართი და მშობლების საკონტაქტო ინფორმაცია.
აღნიშნული სიახლე განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ისეთი შემთხვევების დროს, როდესაც მოსწავლემ ზუსტად არ იცის საკუთარი მისამართი, მაგრამ იცის თავისი სკოლის სახელწოდება და ნომერი.
ინფორმაციის მიმოცვლა დახურული ქსელის საშუალებით განხორციელდება, რაც გულისხმობს იმას, რომ მონაცემები გარეშე პირებისგან დაცული იქნება და მათზე წვდომა ექნებათ მარტო „112“-ის ოპერატორებს, მხოლოდ ისეთ შემთხვევაში, როდესაც მოსწავლე თავის ადგილსამყოფელს ვერ დაასახელებს.

Memorandum of Cooperation signed between EMIS and 112
Memorandum of Cooperation was signed between the Education Management Information System (EMIS) and the Emergency Assistance Operations Center of the Ministry of Internal Affairs – 112.
According to the document, an "112" operator will have the opportunity to instantly identify the school address of the affected child via the eSchool management system in case of an urgent accident, as well as the name of the affected child and his residential address in conjunction with the contact information of the parents.
This novelty is especially important when the student does not exactly know his own address but knows the name and number of his school.
The information is transmitted through a closed network, which implies that the data will be protected and encrypted.