ალექსანდრე თევზაძე საბერძნეთის წამყვანი უნივერსიტეტის რექტორს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე, ალექსანდრე თევზაძე სალონიკის არისტოტელეს სახელობის უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ პერიკლეს მიტკასს შეხვდა.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა განათლებისა და მეცნიერების სფეროში სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები, ხაზი გაესვა სალონიკის არისტოტელეს სახელობის უნივერსიტეტისა და საქართველოს უმაღლეს საგანანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის ურთიერთობების დამყარებისა და გაღრმავების, ასევე ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი 2020“-ის ფარგლებში აქტიური თანამშრომლობის მნიშვნელობას. აღსანიშნავია, რომ სალონიკის არისტოტელეს სახელობის უნივერსიტეტმა გააფორმა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმები ორ უნივერსიტეტთან, კერძოდ, ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან.
სალონიკის არისტოტელეს სახელობის უნივერსიტეტი 1925 წელს დაარსდა და საბერძნეთის უდიდესი უნივერსიტეტია. უნივერსიტეტში აქტიური კვლევით საქმიანობა მიმდინარეობს მეცნიერების სხვადასხვა სფეროში.

Alexander Tevzadze met with the rector of Greece's leading university
Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Alexander Tevzadze held a meeting with the Professor Pericles Mitkas - Rector of Aristotle University of Thessaloniki.
The meeting focused on the possibilities of future cooperation in the field of education and science. The importance of cooperation between two universities was emphasized, in conjunction with enhancing cooperation in terms of the EU research and innovation program – Horizon 2020. It is noteworthy, that the Aristotle University of Thessaloniki, signed a memorandum of cooperation with the two universities in Georgia: Tbilisi State University and Ilia State University.
Aristotle University of Thessaloniki was established in 1925 and is the largest university in Greece. The active research activities in the university are in different fields of science.