მსოფლიო ბანკი საქართველოს მიმართულებით დაფინანსების გაზრდას გეგმავს
საქართველოში სამუშაო ვიზიტით მყოფი მსოფლიო ბანკის აღმასრულებელ დირექტორთა დელეგაცია დღეს, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ეწვია. უნივერსიტეტის რექტორთან ერთად, სტუმრებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა და ფინანსთა მინისტრმა უმასპინძლეს.
შეხვედრის დასაწყისში განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა მსოფლიო ბანკის რეგიონულ დირექტორს სამხრეთ კავკასიაში, მერსი ტემბონსა და დელეგაციის სხვა წევრებს, განათლების სფეროში არსებული პროცესები და დაგეგმილი პროექტები გააცნო. მათ შორის ისაუბრა, ბანკის დაფინანსებით განხორციელებულ და მიმდინარე პროექტებზე. დასასრულს, მინისტრმა მადლობა გადაუხადა მსოფლიო ბანკის წარმომადგენლებს საქართველოში განხორციელებული ინვესტიციებისთვის და აღნიშნა, რომ დარწმუნებულია მსოფლიო ბანკთან ერთად, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ძალიან წარმატებული პროექტები ექნება და ის მიმართულებები, რომელზედაც სამინისტრო აქტიურად მუშაობს წარმატებით დასრულდება.
მსოფლიო ბანკის წარმომადგენლებმა თავის მხრივ, კმაყოფილება გამოხატეს არსებული თანამშრომლობით და ამ ურთიერთობის გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.

Delegation of Executive Directors of World Bank, who are visiting Georgia, inspected Telavi State University today. The Minister of Education and Science of Georgia and the Minister of Finance hosted the guests together with the Rector of the University.
Towards the beginning of the meeting, Minister of Education and Science - Mikheil Chkhenkeli introduced the Regional Director of World Bank to the South Caucasus - Mercy Tembon and other members of the delegation, with the ongoing processes in the fields of education, in conjunction with presenting planned projects for the coming future. The parties discussed the ongoing and planned projects financed by the World Bank. Additionally, at the end of the meeting, the Minister expressed his gratitude towards the representatives of the World Bank for investing in Georgia.
The representatives of World Bank expressed their satisfaction with the existing cooperation and agreed to further enhance this relationship.