მინისტრი გლობალური საგანმანათლებლო ქსელის პრეზიდენტს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა, გლობალური საგანმანათლებლო ქსელის SABIS®-ის დელეგაციასთან თანამშრომლობის სამომავლო პერსპექტივები განიხილა.
SABIS®-ის დელეგაცია საქართველოში პრეზიდენტის, კარლ ბისტანის ხელმძღვანელობით იმყოფება, რომელმაც მინისტრს იმ საგანმანათლებლო დაწესებულების კონცეფცია გააცნო, რომლის გახსნასაც საქართველოში გეგმავენ. თავის მხრივ, მინისტრმა აღნიშნა, რომ მისთვის ძალიან საინტერესოა ის მეთოდოლოგია თუ ინოვაციური ტექნოლოგიები, რომელის საშუალებითაც SABIS® -ის სკოლებში სწავლება ხორციელდება. შესაბამისად, მინისტრი მიესალმება ორგანიზაციის დაინტერესებას, საქართველოში საგანმანათლებლო დაწესებულების გახსნასთან დაკავშირებით.
SABIS®, გლობალურ საგანმანათლებლო ქსელს წარმოადგენს, რომელიც ხუთ კონტინენტზე, მსოფლიოს 20-მდე ქვეყანაშია წარმოდგენილი. SABIS® ქსელში არსებული სკოლები, განათლებით 70,000-ზე მეტ სტუდენტს უზრუნველყოფენ, ამასთან ნერგავენ გამოცდილ და დაპატენტებულ სისტემას.

The Minister met with the President of Global Educational Network
The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli discussed future prospects of cooperation with the delegation of Global Education Network -SABIS®
The SABIS® delegation is visiting Georgia with the current organization President - Carl Bistani, who introduced the concept of the educational institution to the Minister, which they are trying to establish in the coming future. The Minister noted that the methodology and innovative technologies utilized by SABIS® schools are very interesting for the development of Georgian education sector. Consequently, the Minister welcomes the organization to open an educational institution in Georgia.
SABIS® is a global educational network that is represented worldwide in 20 countries. Schools at SABIS® Network provide more than 70,000 students with modern and innovative education, with an experienced and patented platform.