მშენებლობის მიმართულებით პროფესიული სასწავლებლების პედაგოგების გადამზადება დაიწყო
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა, გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის ორგანიზაციის (GIZ) და სენიორ ექსპერტების სამსახურის (SES) მხარდაჭერით, მშენებლობის მიმართულებით პროფესიული სასწავლებლების პედაგოგების გადამზადება დაიწყო. დარგის წამყვანი გერმანელი სპეციალისტების მიერ მთელი საქართველოს მაშტაბით 100-ზე მეტი პედაგოგი გადამზადდება.
პროფესიული განათლების მასწავლებლები გაეცნობიან იმ უახლეს ტექნოლოგიებს, სწავლების მეთოდებსა და სასწავლო რესურსებს, რომლებიც გამოიყენება მშენებლობის სპეცილობების შესწავლისათვის. ხარისხანი გაკვეთილის ჩატარება არის მთავარი კომპონენტი და ტრენინგის თემატიკა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო აქტიურად თანამშრომლობს გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოებასთან (GIZ) პროფესიული განათლების ხარისხის გაუმჯობესების მიმართულებით. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი კი ორი წელია გერმანელი ექსპერტების მიერ პროფესიული განათლების მასწავლებელთა ტრენინგებს უწევს კოორდინაციას. პროფესიული განათლების მასწავლებელთა ტრენინგები გაგრძელდება. მაისის ბოლოს დაიწყება ტურიზმის მიმართულების მასწავლებლების გადამზადება.
პროექტის ფარგლებში ასევე დაგეგმილია ადგილობრივი და გერმანიის პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების თანამშრომლობის ხელშეწყობა, რათა სამომავლოდ, გერმანიაში პროფესიული განათლების მასწავლებლების სასწავლო ვიზიტები განხორციელდეს.

Retraining of vocational education teachers for the construction courses has started
The National Center for Teacher Professional Development, with the support of the German International Cooperation Organization (GIZ) and the Senor Expert Service (SES), commenced the retraining procedure for the teachers of vocational education institutions. Leading German specialists in the field will train more than 100 teachers across Georgia.
Vocational education teachers will get acquainted with the latest technologies, teaching methods and learning resources used for studying specifications of construction. Conducting quality lessons is the main component and the idea behind the training.
The Ministry of Education and Science of Georgia actively cooperates with the German International Cooperation Society (GIZ) in improving the quality of vocational education in Georgia. The National Center for Teacher Professional Development has been coordinating trainings for vocational education teachers held by German experts for two years. Trainings for vocational education teachers will continue throughout the year. By the end of May 2018, training of tourism teachers will begin.
Within the framework of the project, it is also planned to promote local and German vocational education institutions in order to promote the creation of various exchange programs.