ქეთევან ნატრიაშვილი დასაქმების ფორუმს დაესწრო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე, ქეთევან ნატრიაშვილი, პროფესიულ კოლეჯში „გლდანის პროფესიული მომზადების ცენტრი“ გამართულ დასაქმების ფორუმს დაესწრო. ფორუმზე 20-მდე კერძო კომპანია იყო წარმოდგენილი და მასში მონაწილეობა გლდანის მოსახლეობის 500-მდე სამუშაოს მაძიებელმა მიიღო.
დასაქმების ფორუმზე მისულ დაინტერესებულ პირებს, საშუალება ჰქონდათ ინფორმაცია მიეღოთ შრომის ბაზარზე აქტიური 2000-მდე ვაკანსიის შესახებ. ასევე, ყველა იმ პროგრამის და სერვისების შესახებ, რასაც სოციალური მომსახურების სააგენტოს დასაქმების პროგრამების დეპარტამენტი ქვეყნის მასშტაბით ახორციელებს.
მსგავსი ფორუმი, თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და სოციალური მომსახურების სააგენტოს ორგანიზებით, წელს უკვე მესამედ ტარდება და მომავალში თბილისის ყველა რაიონს მოიცავს.

Ketevan Natriashvili attended the employment forum
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Ketevan Natriashvili attended the Job Forum held at Gldani Vocational Training Center. Approximately 20 private companies and 500 applicants of Gldani district were present at the forum.
All participating individuals were given the necessary information regarding the current vacant job positions in the Georgian labor market implemented by the Social Services Agency.
The aforementioned forum is organized by Tbilisi Municipality and Social Service Agency for the third time this year and will cover all districts of Tbilisi.