საქართველოში მსოფლიო მნიშვნელობის ტურიზმის სკოლა დაარსდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი, მიხეილ ჩხენკელი, ტურიზმის მიმართულებით მსოფლიოში ლიდერი სკოლის le Roshes-ს პრეზენტაციას დაესწრო. le Roshes ბიზნესისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტის (BTU) ბაზაზე, სასტუმროების მენეჯმენტის საერთაშორისო პროგრამით დაიწყებს ფუნქციონირებას, რაც მსურველებს შესაძლებლობას მისცემს მიიღონ მაღალი დონის საერთაშორისო განათლება ტურიზმის მიმართულებით.
პირველ ეტაპზე, პროგრამა განკუთვნილია ტურიზმის სფეროში დასაქმებული საშუალო და მაღალი რგოლის მენეჯერებისთვის, რომელთა მომზადების პროცესში ჩართულები იქნებიან le Roshes-ს პრაქტიკოსი ლექტორები და სპეციალისტები. ხოლო მეორე ეტაპზე, ბიზნესისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტში, le Roshes-ისა და მსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაციის მხარდაჭერით, დაფუძნდება ტურიზმის სკოლა, სადაც მომზადდებიან ქვედა და საშუალო რგოლის კადრები. ახალი თანამშრომლობა უზრუნველყოფს ბაზრის მოთხოვნის შესაბამისი, მაღალი კომპეტენციის მქონე კადრების მომზადებას, რაც ხელს შეუწყობს საქართველოს ტურისტული პოტენციალის სრულად ათვისებასა და ტურიზმის შემდგომ განვითარებას.
le Roshes-ს მსოფლიო აღიარება მოუტანა ინოვაციურმა საგანმანათლებლო პროგრამებმა, რაც პრაქტიკისა და თეორიის სინთეზს ეფუძნება. 2018 წელს, დამსაქმებელი ორგანიზაციების მიერ le Roshes ტურიზმის ინდუსტრიაში ლიდერად დასახელდა.

The world famous Tourism School will be established in Georgia
Mikheil Chkhenkeli - the Minister of Education and Science of Georgia attended the presentation of the world leader in tourism and hospitality management - Les Roches. Les Roches, will start functioning on the basis of International Business Technology University, enabling the interested individuals to receive a high-level international education in the tourism and hospitality industry.
At the initial stage, the program is intended for medium and high-level management level employers who wish to continue their career in the field of tourism and hospitality. At the second stage, with the support of Les Roches and the World Tourism Organization, the school of Tourism will be established, enabling the training of service employees. The new cooperation ensures the preparation of highly qualified staff, who are in full compliance with the needs of the global tourism market.
Les Roches achieved its world recognition with their innovative education programs based on the mixture of practice and theory. In 2018, Les Roches was named the leader university in the Tourism Industry.