მინისტრის საჩუქარი ვეტერან პედაგოგს
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა  ფაშიზმზე გამარჯვების დღე 9 მაისი ომის ვეტერან პედაგოგს ბატონ გაბრიელ გაბიტაშვილს პირადად მიულოცა და საჩუქრები გადასცა. მინისტრმა 9 მაისი ასევე ყველა ომის მონაწილე ვეტერან პედაგოგს მიულოცა და ჯანმრთელობა უსურვა.
გაბრიელ გაბიტაშვილი მეორე მსფლიო ომის მონაწილე და ბევრი სამხედრო ჯილდოს  მფლობელია. იგი 65 წელი ეწეოდა პედაგოგიურ მოღვაწეობას, ოცი წლის ასაკში მუშაობა დაიწყო დაწყებითი კლასის მასწავლებელად გურჯაანის რაიონის სოფელ ველისციხეში.  ომის შემდეგ თბილისის ქალთა №2 საშუალო სკოლაში ბიოლოგიას ასწავლიდა. 1954-1995 წ.წ.  53-ე საშუალო სკოლის ბიოლოგიის მასწავლებელი და სკოლის დირექტორის მოადგილე იყო, არის 60-მდე ნაშრომის ავტორი და სხვადასხვა დროს მინიჭებული აქვს წარჩინებული და დამსახურებული მასწავლებლის  წოდებები.
ბატონი გაბრიელ გაბიტაშვილი 15 წელია დამსახურებულ პენსიაზე იმყოფება,  სიამოვნებით იხსენებს სკოლაში გატარებულ  წლებს და ამაყობს თავისი აღზრდილებით, მათ შორის ბევრი ცნობილი და წარმატებული ადამიანია.
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მადლობა გადაუხადა ბატონ გაბრიელ გაბიტაშვილს ხანგრძლივი პედაგოგიური მოღვაწეობისთვის და ქვეყნის წინაშე დამსახურებისთვის.

Minister’s Gift to Veteran Teacher
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini personally congratulated Veteran teacher, Gabriel Gabitashvili on the Day of Victory over Fascism – 9 May and presented him with different gifts. The Minister congratulated on May 9 all Veteran teachers and wished them a   healthy life.
Gabriel Gabitashvili fought in World War II and is the holder of many military awards. He worked as the teacher for 65 years. Mr. Gabitashvili began working as a teacher of primary school when he was 20 in village of Velistsikhe of Gurdgaani region. He taught biology in Women Secondary School №2 after the war. He was Deputy Principal and the teacher of biology at Secondary School №53 in 1954-1995. He is the author of around 60 workings. Mr. Gabitashvili was rewarded with Honor of Merited teacher and with Excellence Award in different periods.
Gabriel Gabitashvili has been on pension for 15 years. He reminds his working period at school with pleasure. He is proud of his trainees. They are many successful and famous people.
The Minister of Education and Science thanked Mr. Gabitashvili for his long pedagogic activity and his contribution to the country.