ამერიკული გამოცდილება უსაფრთხოების საკითხებში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა, მიხეილ ჩხენკელმა ამერიკის ეროვნული სტრატეგიის (NSI) წარმომადგენელთან, პოლ ჯოიალთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში, პოლ ჯოიალმა მიხეილ ჩხენკელს გამოცდილება გაუზიარა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების ჩართულობით, კიბერუსაფრთხოების კონკურსების ორგანიზების კუთხით და საჭიროების შემთხვევაში, ამერიკელი ექსპერტებით დახმარება აღუთქვა.
შეხვედრაზე მხარეებმა, ასევე ისაუბრეს ტექნიკური ტრანსფერის სტრუქტურის შექმნაზე, რომელიც უზრუნველყოფს აკადემიური სფეროს დაკავშირებას ინდუსტრიასთან. მიხეილ ჩხენკელმა, ხაზი გაუსვა საქართველოსთვის ამ სტრუქტურის შექმნის მნიშვნელობას და პოზიტიურად შეაფასა ამ მიმართულებით ამერიკული მხარის მხარდაჭერა.

American experience in security issues
The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli held a working meeting with the representative of the American National Strategy (NSI) - Paul Joel.
Within the meeting framework, Paul Joel shared the experience with Mikheil Chkhenkeli in terms of involving higher education institutions in organizing cybercrime competitions. Additionally, NSI representative expressed his full willingness to cooperate with the Georgian side, and promised an extensive assistance of the American experts.
Additionally, the side discussed the prospects of creating a technical transfer structure that provides a strong academic connectivity with the industry. Mikheil Chkhenkeli emphasized the importance of establishing a solid structure in Georgia, and positively assessed the support of the American side in this regard.