საზოგადოებრივი კოლეჯი „ახალი ტალღა“ 55 წლისაა
ქობულეთის საზოგადოებრივ კოლეჯში „ახალი ტალღა“, სასწავლო დაწესებულების დაარსებიდან 55 წლისადმი მიძღვნილი საიუბილეო ღონისძიება გაიმართა. ღონისძიების ფარგლებში მოეწყო - ინფო-ტური, სტუდენტური ნამუშევრებისა და კოლეჯში არსებული პროფესიული პროგრამების გამოფენა, ასევე გაიმართა კონფერენცია თემაზე: „საერთაშორისო პროექტები პარტნიორ პროფესიულ სასწავლებლებთან“. კონფერენციაზე, რომელშიც მონაწილეობას იღებდნენ პროფესიული კოლეჯების წარმომადგენლები სხვადასხვა ქვეყნიდან, მიმდინარე და სამომავლო ერთობლივი საერთაშორისო პროქტები განიხილეს და რამდენიმე მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებაზე შეთანხმდნენ.
საიუბილეო ღონისძიებებს დაესწრნენ - საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლები, აჭარის ა.რ. მთავრობის ხელმძღვანელი, აჭარის ა.რ. განათლების კულტურისა და სპორტის მინისტრი, აჭარის ა.რ. სხვა სამინისტროების, ადგილობრივი მუნიციპალიტეტისა და საკრებულოს ხელმძღვანელი პირები, კოლეჯის ბიზნეს პარტნიორები.
კოლეჯში „ახალი ტალღა“, კვალიფიციური პედაგოგები, 50-მდე პროფესიაში ამზადებენ სპეციალისტებს ბიზნეს ადმინისტრირების, განათლების, ინჟინერიის, ხელოვნების, ტურიზმისა და აგრარული მიმართულებით.

A 55th anniversary event was held to commemorate the foundation of Kobuleti Public College - “New Wave". Within the event framework, various activities such as info-tours, student workshops and exhibition of vocational courses were held, in conjunction with organizing a conference, where the representatives of multiple international vocational schools had the opportunity to discuss existing and future joint proposals and projects. It is important to note, that the conference participants agreed on several important conclusions.
The representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia, the head of the Autonomous Republic of Adjara government, as well as the Minister of Education, Culture and sports and other representatives of local municipalities, and college business partners attended the celebratory occasion.
Qualified personnel at College “New Wave” boasts of training specialists in about 50 different vocations, including business administration, education, engineering, arts, tourism and agriculture