კოლეჯში „სპექტრი“ მოსწავლეებისთვის მასტერკლასი გაიმართა
პროფესიულ კოლეჯში „სპექტრი“ სტუმრად მყოფ ისანი-სამგორის რაიონის სკოლების მოსწავლეებს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი და ამერიკელი მეწარმე, კორპორატიული სპიკერი, პროფესიონალი მრბოლელი და NASCAR-ის გუნდის მფლობელი, ჯენიფერ კობი შეხვდნენ.
ღონისძიების ფარგლებში, მოსწავლეებმა ინფორმაცია მიიღეს კოლეჯის პროგრამების, სწავლის პროცესის, პროფესიული პროგრამების მრავალფეროვნებისა და კოლეჯის მიერ შეთავაზებული სერვისებისა და შესაძლებლობების შესახებ.
ამერიკელი პროფესიონალი ქალი მბრბოლელის საქართველოში ვიზიტის ერთ-ერთი მიზანია, თავის მაგალითზე, ხელი შეუწყოს სწორედ, პროფესიული განათლების პოპულარიზაციას ახალგაზრდებში, განსაკუთრებით კი, ქალთა გაძლიერების, ლიდერობისა და მეწარმეობის სულისკვეთების გაღრმავებას.

A masterclass held for the students of college - Spektri
The First Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Ketevan Natriashvili and American Entrepreneur, Corporate Speaker, Professional Sportsman and NASCAR team owner - Jennifer Kobby held a meeting with the students of vocational college – Spektri.
Within the meeting framework, the students received the information regarding the college programs, the learning process and the diversity of vocational courses, in conjunction with various opportunities offered by the college.
Moreover, one of the goal of the American professional female racer’s visit to Georgia is to support the promotion of vocational education amongst the youth, celebrate women’s empowerment and encourage leadership.