საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და კომპანია ”ნეოტექის” დირექტორი იგორ ფარჯიანი 117-ე საჯარო სკოლას ეწვივნენ. კომპანია ”ნეოტექი” სამინისტროს ინიცირებულ ”უსაფრთხო სკოლის” პროგრამას გამოეხმაურა და 117-ე საჯარო სკოლაში უსასყიდლოდ დაამონტაჟა 16 ვიდეოსამეთვალყურეო კამერა, მათ შორის, ორი სკოლის გარე პერიმეტრზე.
117-ე საჯარო სკოლაში ახალი პროგრამის ფარგლებში მანდატურები პილოტირებას გადიან. მინისტრი და კომპანია ”ნეოტექის” ხელმძღვანელი ვიდეოკამერების ფუნქციონირებას და ახალი პროექტის მიმდინარეობას სკოლაში პირადად გაეცნენ.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით ძალზე მნიშვნელოვანია რეფორმის განხორციელებაში წარმატებული კომპანიების მხარდაჭერა. ვიდეოსამეთვალყურეო ტექნიკა, რომელიც ”ნეოტექმა” 117-ე საჯარო სკოლაში დაამონტაჟა საერთაშორისო სტანდარტებს სრულად აკმაყოფილებს, რაც იმის გარანტიაა, რომ სკოლაში ბავშვები მუდმივად იქნებიან უფროსების ყურადღების ცენტრში და დაცული იქნება მათი უსაფრთხოება.
კომპანია ”ნეოტექი” უსაფრთხოების სისტემების ბაზარზე ხუთი წელია წარმატებით მოღვაწეობს და წამყვან პოზიციებს იკავებს. კომპანია საქართველოში უსაფრთხოების სისტემების მიმართულებით განხორციელებული თითქმის ყველა მნიშვნელოვანი პროექტის შემსრულებელია. ”ნეოტექი” მსოფლიო ბრენდების, Bosch, JVC, Paradox, ავტორიზებული და ექსკლუზიური პარტნიორია.
”უსაფრთხო სკოლა ნიშნავს უსაფრთხო მომავალ თაობას. სწორედ ამიტომ კომპანია "ნეოტექი" მიესალმება განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ ამ პროგრამის განხორციელებას” - განაცხადა იგორ ფარჯიანმა.

Surveillance Cameras were Installed in Public School №117
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini and Director of company “Neotek” , Igor Parjiani visited Public School №117. “Neotek” responded to Safe School program, that is initiated by the Ministry and installed 16 video cameras in this school free of charge. Two cameras are installed outward of the school perimeter.
In the framework of the new program, Guards are participating in pilot project in Public School №117. Minister of Education and Science and Director of the company personally got familiarized with the ongoing project and inspected the surveillance cameras.
By the announcement of Dimitri Shashkini, support of successful companies is very important. Surveillance technique, installed in Public School №117 is in compliance with international standards. Therefore, schoolchildren will be observed all the time and their safety will be protected.
The company has been functioning in the market of safety system for five years and holds the top positions.The company is executor of almost all important projects in the field of security system. “Neotek” is exclusive and authorized partner of such leading brands in the world, as Bosch, JVC, Paradox and etc.
“Safe School is guarantee of safe future generation. Therefore, company “Neotek” welcomes implementation of this program by the Minsitry” – said, Mr. Parjiani.