უნივერსიტეტში მნიშვნელოვანი მონოგრაფიის პრეზენტაცია გაიმართა
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში პროფესორ ელგუჯა ხინთიბიძის ინგლისურენოვანი მონოგრაფიის - “Medieval Georgian Romance “The Man in a Panther-Skin” and Shakespeare’s Late Plays“ („შუასაუკუნეების ქართული რომანი „ვეფხისტყაოსანი“ და შექსპირის ბოლოდროინდელი პიესები“) პრეზენტაცია გაიმართა. წიგნი ADOLF M. HAKKERT – PUBLISHER-ის გამომცემლობის მიერ ამსტერდამში, 2018 წელს დაიბეჭდა.
მონოგრაფია მკითხველს საშულებას აძლევს დაინახოს შინაარსობრივი კავშირი რუსთველის „ვეფხისტყაოსნსა“ და რენესანსის ევროპულ აზროვნებასთან. მასში წამოყენებულია ახალი თვალსაზრისი XVII საუკუნის დასაწყისის ინგლისური დრამატურგიის აღმოსავლურ მწერლობასთან კავშირის შესახებ.
წიგნის პრეზენტაციას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე, ალექსანდრე თევზაძე და აკადემიური სფეროს წარმომადგენლები დაესწრნენ.

Presentation of important monographs held at the university
A presentation of Dr. Elguja Khintibidze’s English language monograph – “Medieval Georgian Romance “The Man in a Panther-Skin” and Shakespeare’s Late Plays “was held at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. The book was published by ADOLF M. HAKKERT – PUBLISHER in Amsterdam in 2018.
The monograph gives the reader the opportunity to see the contextual connection between Rustaveli’s “Man in a Panther-Skin” and the idea of European Renaissance. It brings a new perspective on the connection between the early XVII century English literature and Eastern writing.
Alexander Tevzadze – the Deputy Minister of Education and Science of Georgia and various representatives of Academia attended the presentation ceremony.