ქართველი მოსწავლეები საერთაშორისო ოლიმპიადებისთვის ემზადებიან
საქართველოს მოსწავლეთა ნაკრებმა გუნდებმა, საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადებზე წარსადგენად, წრთვნები დაიწყეს. საქართველო 2018 წლის საერთაშორისო ოლიმპიადებზე მოსწავლეთა ნაკრებ გუნდებს ხუთ დისციპლინაში (მათემატიკა IMO, ფიზიკა IPHO, ინფორმატიკა IOI, ბიოლოგია IBO და ქიმია IChO) წარადგენს.
ორკვირიან მომზადების კურსს გადის ბიოლოგიაში საქართველოს ნაკრები, რომლის წევრებიც ჯონი გვაზავა (აბაშის №1 საჯარო სკოლა), ბაჩუკი დალაქიშვილი (“თამარიონი“), საბა ბირკაძე (კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის სკოლა) და ანა თოიძე (მეექვსე საავტორო სკოლა) ბიოლოგიის 29-ე საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადაზე მიემგზავრებიან, რომელიც 15-22 ივლისს ირანში, ქ. თეირანში გაიმართება.
ფიზიკის, მათემატიკის, ბიოლოგიისა და ქიმიის საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადებისათვის საქართველოს ნაკრები გუნდის წევრები, 2018 წლის ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადის მესამე ტურის შედეგებისა და შესარჩევი ტურების შედეგად შეირჩნენ, ხოლო ინფორმატიკის საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადაზე მონაწილე საქართველოს ნაკრები გუნდი, სამინისტროს მიერ ორგანიზებული კონკურსის შედეგად დაკომპლექტდა.

Georgian students are preparing for international Olympiads
The Georgian National Team teams have started the training for the International Olympiads. Georgia presents the respective teams in five Olympiad disciplines: Mathematics IMO, Physics IPHO, Information Technology IOI, Biology IBO and Chemistry ICHO.
The Georgian team of biology is currently undergoing a two-week training course; whose members are as follows: Joni Gvazava (Public school №1 of Abasha), Bachuki Dalakishvili (Tamarioni) Saba Birkadze (Komarov Tbilisi school of Physics and Mathematics) and Ana Toidze (Sixth Copyright School). The biology team will travel to the International Olympiad on July 15, held in Tehran, Iran.
The national teams of Physics, Mathematics, Biology and Chemistry have been selected due to the results of the third round of the 2018 National Olympiad. However, the Information Technology national team has been selected entirely by the Ministry of Education and Science of Georgia.