ქეთევან ნატრიაშვილი აზიის განვითარების ბანკის აღმასრულებელ დირექტორს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე, ქეთევან ნატრიაშვილი, აზიის განვითარების ბანკის აღმასრულებელ დირექტორს, სკოტ დოუსონს და ბანკის სხვა წარმომადგენლებს შეხვდა.
სამუშაო შეხვედრაზე მინისტრის პირველმა მოადგილემ ბანკის წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა საქართველოში განხორციელებული ინვესტიციებისთვის და განათლებისა და მეცნიერების სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავების მზადყოფნა დაადასტურა. ქეთევან ნატრიაშვილმა განსაკუთრებული ყურადღება დაგეგმილ ერთობლივ პროექტზე გაამახვილა, რომლის დეტალებზეც მუშაობა გრძელდება.
ბანკის წარმომადგენლები განათლებისა და მეცნიერების სფეროში მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმებით დაინტერესდნენ, რომელთა თაობაზე მინისტრის მოადგილემ დაწვრილებითი ინფორმაცია მიაწოდა.

Ketevan Natriashvili met with Executive Director of Asian Development Bank
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Ketevan Natriashvili, held a meeting with the Executive Director of Asian Development Bank – Scott Dawson and other Bank officials.
During the meeting, the First Deputy Minister thanked the representatives of the bank for the investments made in Georgia and confirmed the readiness to further enhance the cooperation in the field of education and science, in particular. Ketevan Natriashvili drew special attention to the joint projects.
The bank representatives expressed their interest in the ongoing and planned reforms in the field of education and science. Towards the end of the meeting, the Deputy Minister provided all the necessary information.