ახალი შესაძლებლობები პროფესიულ განათლებასა და სოფლის მეურნეობაში
საქართველოს ფერმერთა ასოციაციის ორგანიზებითა და საქართველო განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით, პროექტის „სამუშაოზე დაფუძნებული სწავლება“ შედეგების განხილვა და პროფესიული განათლების სფეროში მიმდინარე რეფორმასთან დაკავშირებულ სიახლეების პრეზენტაცია გაიმართა.
შეხვედრას, რომელსაც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების პირველი მოადგილე, ქეთევან ნატრიაშვილი დაესწრო, წარმოდგენილი იყო სოფლის მეურნეობის მიმართულების განახლებული კვალიფიკაციები და გაიმართა დისკუსია ამ კუთხით, დარგში არსებულ გამოწვევებთან და სამომავლო გეგმებთან დაკავშირებით.
პროექტი, საქართველოს ფერმერთა ასოციაციის, გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და შვეიცარიის თანამშრომლობის ოფისის (SCO) მხარდაჭერით, 2016 წლიდან ხორციელდება და გულისხმობს, ფერმერებისა და სახელმწიფოს მონაწილეობით, სოფლის მეურნეობის სხვადასხვა მიმართულებით თანამედროვე სტანდარტის პროფესიონალების მომზადებას.

New opportunities in vocational education and agriculture
Organized by the Georgian Farmers Association and supported by the Ministry of Education and Science of Georgia, the discussion of the project - "Work-Based Learning" was held, where the results and the presentation of innovations concerning the ongoing reform in the field of vocational education were presented.
Ketevan Natriashvili – the first Deputy Minister of Education and Science of Georgia attended the presentation. Apart from presenting the renewed qualifications in the agricultural industry, a thorough discussion was held, analyzing the challenges and future plans with this regard.
The project is implemented with the support of the Georgian Farmers Association, UNDP and the Swiss Cooperation Office (SCO), since 2016, and involves the preparation of modern standards to different aspects of agriculture with the participation of Georgian farmers and the state.