საქართველოს განათლების და მეცნიერების სამინისტროს სსიპ ბავშვთა და ახალგაზრდობის განვითარების ფონდი “იდეების კონკურსს” აცხადებს, რომლის მიზანია ახალგაზრდული ორგანიზაციების მხარდაჭერა, პრიორიტეტების ფარგლებში პროექტების დაფინანსება და ახალგაზრდების დასაქმების ხელშეწყობა.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ იმ ახალგაზრდულ ორგანიზაციებს, რომლებიც საკუთარ იდეებს წინასწარ შემუშავებული კრიტერიუმების შესაბამისად წარმოადგენენ. შემოსულ პროექტებს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს სათათბირო განიხილავს და გამარჯვებულებს გამოავლენს.
“იდეების კონკურსი” ხელს შეუწყობს ქვეყანაში ახალი თაობის სხვადასხვა მიმართულებით განვითარებას, მათ არაფორმალურ განათლებას, კავშირების შექმნასა და, გაძლიერებას.
ახალგაზრდული იდეების კონკურსის პროგრამული მიმართულებებია:
დასაქმების ხელშეწყობა და არაფორმალური განათლება, რომელიც მოიცავს სოციალური მეწარმეობის ხელშეწყობას და სკოლიდან სამუშაოზე გადასვლის პროცესის ხელშეწყობას. არაფორმალური განათლების მიღებას და ამ მიმართულებით ახალგაზრდების განვითარებას;
სამოქალაქო მონაწილეობის გაზრდის ხელშეწყობას, რომელიც გარემოს დაცვაზე ზრუნვას, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციასა და ასევე გადაწყვეტილების მიღების პროცესში ჩასართავად შესაბამისი უნარ-ჩვევების განვითარებას მოიცავს.
კონკურსისთვის განაცხადების მიღება 1 ივლისიდან - 1 აგვისტოს ჩათვლით (18:00 საათამდე) იწარმოებს. პროექტების ხანგრძლივობა განისაზღვრება მაქსიმუმ 12 თვე.

The Ministry announces the Competition of Ideas
LEPL Children and Youth Development Fund of the Ministry of Education and Science of Georgia announces the Competition of Ideas, primarily aimed at supporting youth organizations, funding projects within the priorities and facilitating the employment of young people.
All interested individuals can participate in the youth competition and represent their ideas in accordance with the developed criteria. The incoming projects will be discussed by the Ministry of Education and Science and consequently reveal the winners.
The "Competition of Ideas" will contribute to the development of new generation in various ways, establish and strengthen informal education.
The major directions of the competition are:
Promotion of employment and non-formal education, which includes promoting social entrepreneurship and facilitating the transition from school to work. Informal education and youth development;
Encourage civil participation to promote environmental awareness, popularizing healthy lifestyle, and developing skills to engage in decision-making processes.
Applications for the competition will be available from July 1 - August 1 (till 18:00). The duration of the projects is 12 months.